Celtic Symbols Znaczenie Siostry

Admin 11 Views 0 comments
Advertisement

Starożytna kultura celtycka wywodzi się z rozmaitych grup plemiennych społeczeństw w czasach żelaza i rzymskiej Ery Europa. Obejmowała ona szeroki wachlarz regionów w Europie Atlantyckiej. Przez stulecia wzory celtyckie stały się wyraźnie popularne w różnych częściach świata. Nawet dziś Celtic symbole, takie jak te odnoszące się do sióstr lub siostrzenice, są zawarte na biżuterii, odzieży i grafiki.

Celtic Symbols Znaczenie Siostry

Kobiety i Siostry Kultury Celtyckiej

Oprócz koncentrowania się na żeńskich bóstwach, starożytni Celtowie przedstawili kobiety o dominujących rolach w społeczeństwie. Znajdowały się one w mitologii mitologicznej celtyckiej, grafiki i symboli. Nie ma specjalnego symbolu celtyckiego dla siostry, jednak symbole odnoszące się do kobiet, żeńskich bóstw i siostrzenstwa są powszechnie spotykane w celtyckich rysunkach i spiralnych wzorach, a także w różnych celtyckich projektach węzła. Celtic symbole, które odnoszą się do kobiet i siostrzeństwa są zwykle oznakami dla specjalnych rzeczy i osób. Mogą też oznaczać: matkę, córkę i babkę; Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość; I ja, brat i siostra.

Celtic Symbols Znaczenie Siostry

Symbol Triquetra

Triquetra (również pisana jako triqueta) jest trójstronnym symbolem złożonym z trzech wzajemnie połączonych pisaków vesica - kształtu wykonanego z przecięcia dwóch identycznych kół. Triquetra jest przez przecięcie trzech kręgach. Jedna z tych symboli znaczy odnosi się do siostrzenstwa i była popularna w czasach nowożytnych po występie w amerykańskiej serii telewizyjnej "Charmed", o trzech sióstr Wiccan. Ten symbol ma różne znaczenia w różnych kulturach, religiach i mitologiach. Jest też powszechnie używanym symbolem Trójcy Świętej Kościoła Chrześcijańskiego, która składa się z Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Celtic Symbols Znaczenie Siostry

Triskele Symbol

Triskel, znany również jako triskelion, jest symbolem złożonym z trzech spiral. Każda końcówka spirali spotyka się i łączy się z pozostałymi dwoma przez wspólny punkt, który staje się środkiem nowo powstałego symbolu potrójnie spiralnego. Często reprezentuje jedność, wieczność, reinkarnację, cykle życia i odrodzenia, potrójne panowanie ziemi, morza i nieba, związków i siostrzenicy. W mitologii odnosi się również do Brigit (również napisane jako Brighid) wraz z dwiema siostrami. Razem uważane są za klasyczną Celtic Triple Goddess.

Celtic Symbols Znaczenie Siostry

Celtic Sisters Knot Symbol

Symbolem najczęściej używanym do reprezentowania więzi między siostrami jest serce, które jest tkane w trzypunktowy węzeł - węzeł Celtic Sisters. Ten symbol w kształcie serca jest wykonany przy użyciu węzła celtyckiego, który nigdy nie jest pęknięty aż do uzyskania ostatecznego kształtu. Jego niekończący się węzeł posiada stylizowane graficzne ozdoby z częściami przypominającymi zazwyczaj tratry lub triskele. Często symbolizuje wieczną miłość, trwałą więź między kobietami i trzy etapy kobiety - córki, matki i mądrymi kobietami.

Celtic Symbols Znaczenie Siostry


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.