Charakterystyka ryb Goliath Tiger

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Charakterystyka ryb Goliath Tiger


Typową nazwą jest ryba Tygrys Goliath. Duża, szybka i nosząca okrutne zęby, ryba Tygrys Goliath jest największym gatunkiem rybek tygrysów. Ryba Tygrys Goliath to popularna gra ryb wśród odważnych rybaków, którzy chcą wyrwać tę straszną i silną rybę z wody.

Wygląd

Ta ryba żyje według nazwy Goliata, rośnie do 5 stóp i waży 150 kg. Oznacza to, że ta ryba jest w zasadzie tak duża, jak dorosły człowiek. Ciało Tygrysa Goliatha jest głównie oliwkowo zielone, a srebrzysto białe spodnie. Tygrys Goliata ma duży, rozwidlony ogon. Jego 32 ząbkowane zęby mają długość do jednego centymetra, przypominające rekina lub krokodyla.

Siedlisko

Tygrys Goliath pochodzi z dorzecza Kongo, tworząc dom w Lake Upemba, w jeziorze Tanganyika i na rzece Lualaba. Rzeka Kongo jest najgłębszą rzeką na Ziemi, osiągającą głębokość 750 stóp. Mięśni i silni, ryba tygrys z goryczy nie ma problemu z poruszaniem się po szybko poruszających się prądach.

Dieta

Jeśli przerażające zęby nie oddały swoich zwyczajów żywieniowych, tygrys Goliath jest mięsożercą. Zjadnie każdą rybę, którą może złapać, które są najbardziej innymi rybami w jego otoczeniu. Można z łatwością zużywać ryby o własnym rozmiarze, przechodząc po dużych sumach, a nawet małych krokodylach.

Polowanie

Tygrys Goliath używa swojej zdolności do pływania w silnych, burzliwych wodach na swoją korzyść. Inne ryby będą zmagać się z oponami, próbując pływać przez silne prądy, a tygrys Goliath będzie skierowany do tych wrażliwych ryb. Tygrys Goliath ryb ma bębnową torbę powietrzną, która pozwala mu czuć wibracje z potencjalnego zdobycz wokół niego. Kiedy tygrys Goliath zna posiłek, używa swojej wspaniałej wizji i prędkości, aby zasadzić kolejny posiłek.

Rodzina ryb

Tygrysy należą do rodzaju Hydrocynus, co dosłownie oznacza pies wodny. Występuje pięć gatunków Hydrocynus, a największe są tygrys Goliath. Druga co do wielkości grupa, wspólna ryba tygrysowa, jest trzymana w niewoli - w ogromnym zbiorniku: mogą wyrosnąć ponad 2 stopy i ważyć 100 funtów. Wszystkie ryby tygrysie mają pełne zestawy ostrych zębów.

Gry Ryby

Międzynarodowe Stowarzyszenie Ryb Rybnych klasyfikuje Tygrys Goliath jako ryby do gier. Goliat jest popularny wśród przygód wędkarzy. Ryba pójdzie po cokolwiek, co się rusza, więc przynętę przynętę lub przynęty można złapać. Tygrys Goliath może być silnym wojownikiem, więc bardzo wymagający sprzęt i dużo cierpliwości są potrzebne do wędkowania.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.