Co mogę zrobić, jeśli jestem przeładowany przez firmę telefonów komórkowych?

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Co mogę zrobić, jeśli jestem przeładowany przez firmę telefonów komórkowych?


Otwarcie rachunku za telefon komórkowy, aby znaleźć go wyżej niż zwykle jest często zaskakujące i frustrujące. Skomplikowany charakter większości instrukcji telefonii komórkowej zwiększa trudność w określeniu, jak przeładowano. Przed natychmiastowym skontaktowaniem się z dostawcą telefonii komórkowej, przygotuj podejście, aby ułatwić Ci to, co najlepsze.

Przejrzyj swój rachunek

Usiądź z rachunkiem telefonicznym, jeśli masz wystarczająco dużo czasu, aby dowiedzieć się dokładnie, gdzie są dodatkowe opłaty. Jeśli masz dostęp, pobierz swoje oświadczenie z poprzedniego miesiąca, aby porównać je obok siebie, aby łatwiej zidentyfikować, gdzie ten rachunek wzrasta. Rachunek zawiera zwykle podział Twoich połączeń, opłaty za połączenia, podstawowe opłaty związane z posiadaniem telefonu komórkowego i dodatkowymi opłatami, takimi jak podatki, dodatki i ubezpieczenie. Okrąg lub zaznacz te części rachunku, które uważasz za niedokładne. Trzymaj rachunek przed tobą, gdy zadzwonisz do firmy.

Określ pożądaną rozdzielczość

Określ, jak firma chce sobie radzić z sytuacją. Dla większości ludzi oznacza to zmniejszenie opłat o kwotę, którą uważasz za nadprogramowaną. W niektórych przypadkach może okazać się trudne do udowodnienia, że ​​zostałeś przeładowany. W takich przypadkach zidentyfikuj inne potencjalne środki zaradcze, które mogłyby zaspokoić Ciebie, na przykład mniejsze zmniejszenie rachunku. Jeśli nie masz pojęcia, co chcesz, zanim zadzwonisz, możesz zakończyć akceptację rozwiązania, którego nie jesteś zadowolony z późniejszej.

Wezwanie do wyjaśnienia

Zadzwoń do głównego numeru obsługi klienta dla operatora telefonii komórkowej. Zachowuj spokój i uprzejmość podczas rozmowy z firmą. Zaprogramuj czas połączenia i nazwę osoby, która pomaga Ci w zapisach. Niech przedstawiciel wie, że masz pytanie dotyczące opłat na rachunku i zapytaj o konkretne opłaty, które uważasz za nieścisłe. Współpracuj z przedstawicielem, aby ustalić, czy opłaty są ważne. Poproś o konkretną redukcję lub lekarstwa, którego potrzebujesz w danej sytuacji.

Negocjować

W niektórych przypadkach przedstawiciel może odmówić żądania obniżenia opłat. W takim przypadku należy negocjować z przedstawicielem, aby uzyskać racjonalną zniżkę na rachunek. Jeśli odpowiedź brzmi nadal nie, poproś o rozmowę z przełożonym lub menedżerem, który może mieć więcej uprawnień. Sugerowanie, że rozważasz przełączenie na innego dostawcę telefonów komórkowych, może spowodować, że firma będzie bardziej otwarta na Twoje żądania. Pamiętaj, że jeśli włączysz się w środku umowy, będziesz musiał pokryć opłatę za wypowiedzenie. Zastanów się nad tym, że w przeszłości byłeś lojalnym klientem i chcesz pozostać z firmą, jeśli sytuacja zostanie rozwiązana.

Złożyć skargę

Jeśli firma nie chce rozwiązać problemu, rozważyć złożenie formalnej skargi. Zacznij od listu z reklamacjami do kierownictwa działu obsługi klienta firmy zajmującej się telefonami komórkowymi. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi, złożyć skargę do Better Business Bureau i departamentu ds. Konsumentów stanu prawnego generalnego.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.