Co mogę zrobić, jeśli moje ściany nie mają 90 stopni?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Co mogę zrobić, jeśli moje ściany nie mają 90 stopni?


Większość mebli i materiałów budowlanych przyjmuje kąt prosty w narożach ścian, ale nie wszystkie ściany tworzą doskonałe kąty widzenia 90 stopni, czy to w wyniku błędu czy projektu. Nietypowe kąty w Twoim pokoju stwarzają wyzwanie związane z projektem, szczególnie jeśli próbujesz dopasować półki lub meble do dziwnie ukształtowanych narożników. Uwzględnienie kątów narożnych w projekcie może oznaczać zamaskowanie kątów lub zamianę ich w ogniskowy punkt pomieszczenia.

Półki

Półki ścienne są typowo cięte pod kątem prostym, aby dopasować się do narożników ścian, ale jeśli Twoje naroża nie są idealnymi kątami, półki powinny wyglądać z dala od miejsca i słabo zamontowane. Zamiast opuszczać regały w całości, zmień proste drewniane półki ścienne, dopasowując się do Twojej niezgrabnej ściany. Narzędzie T-stop jest jednym ze sposobów pomiaru prawidłowego kąta ściany i śledzenia kąta na krawędziach półek. Długość kartonu jest również opcją stworzenia szablonu śledzenia; Wytnij karton, aż do utworzenia szczelnego dopasowania do kąta, a następnie śledź płytę na drewnianych półkach i wyciąć je za pomocą promieniowej piły ramienia. Przesuwaj półki na każdej sąsiedniej ścianie, aby pracować z kątem wyłączenia.

Praca z krzywymi

Nie oczekuje się, że zakrzywione krawędzie idealnie pasują do narożników, więc korzystanie z mebli lub akcesoriów z krzywymi to łatwy sposób ubierać się w dziwnie kątowy narożnik. Jeśli narożnik jest nieco ostry, lampa podłogowa z kołową podstawą lub doniczką w okrągłym pojemniku zmniejsza kąt kąta przy jednoczesnym zapewnieniu dekoracyjnego elementu konstrukcyjnego. Szersze, bardziej rozwarte kąty są odpowiednim miejscem do kręcących się kanapami i krzesłami, które przesuwają się wzdłuż ścian bez mocowania w kąt.

Naklejki ścienne i malarskie

Współczesne przestrzenie często wykorzystują nieoczekiwane kąty, aby stworzyć dramatyczne, nowoczesne efekty. Zwróć uwagę na skromne kąty narożne z kreatywnymi farbami i naklejkami ściennymi. Ostre, ostre kąty tworzą ciemne narożniki, które są trudne do akcesoriów, ale kleje przylepne do ściany przynoszą dekoracyjne detale do pomieszczeń i wizualnie dostosowują kąt narożny do większego obszaru pomieszczenia. Wybierz naklejki z długimi, eleganckimi liniami i zabezpiecz je na górze lub podstawie naroża; Naklejki kwiatowe, winorośle lub geometryczne sunbursty wydają się pochodzić z napiętego rogu i rozciągać się do pokoju. Jeśli Twoje naroża są bardziej rozwarte, użyj ciemniejszego koloru w rogu, aby zmniejszyć jego rozmiar wizualny. Diament, którego środek zaczyna się od rogu, a punkty rozciągają się do środka każdej sąsiedniej ściany, jest dramatyczną opcją wizualną dla rozwartych narożników; Zdecydować się na kolor cień ciemniejszy niż reszta ścian dla uzyskania najbardziej skutecznego efektu wizualnego.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.