Co powoduje błyszczące paznokcie?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Co powoduje błyszczące paznokcie?


Wiele kobiet stara się o błyszczące paznokcie, które są gładkie i wolne od zabarwienia, grzbietów i pęknięć. Gwoździe są zbudowane z białka zwanego keratyną, który może ulec zniszczeniu wskutek obrażeń, niedożywienia i regularnego naraŜenia na takie produkty, jak mydło do mycia naczyń, bielone lub inne surowe chemikalia. Jeśli chcesz mieć błyszczące paznokcie, możesz podjąć kluczowe kroki, aby paznokcie były lśniące i gładkie.

Dieta

Paznokcie mogą być reprezentatywne dla tego, co człowiek spożywa. Zrównoważona dieta szczególnie bogata w owoce i warzywa, które zawierają cenne witaminy i minerały mogą powodować, że paznokcie są błyszczące. Z drugiej strony, słaba dieta, która nie ma niezbędnych witamin, może prowadzić do suchych, kruchych i pękniętych paznokci. Nawet jeśli jesz zdrowe, może wystąpić niedobór witaminy, który uniemożliwia prawidłowe odżywianie składników odżywczych, tłumacząc na suche paznokcie. W takim przypadku skontaktuj się z lekarzem, aby się zbadać i dowiedzieć się, jakie suplementy witaminowe można podjąć.

Nail Chemicals

Niektóre chemikalia stosowane podczas manicure mogą powodować, że paznokcie są błyszczące. Te substancje chemiczne mogą zawierać jasne, błyszczące warstwy wierzchnie, które można bezpośrednio nanosić na paznokcie, żele polimerowe i monomerowe oraz nakładać paznokieć jedwabiu. Tego rodzaju rozwiązania mogą się wyczerpać w czasie, więc ważne jest, aby chronić paznokcie podczas prac domowych, takich jak mycie naczyń, a także, jeśli to konieczne, ponowne zastosowanie roztworów.

Buffing

Specjalne podkładki mogą być użyte do paznokci błyszczące. Te bufory można zazwyczaj zakupić w sklepach z artykułami farmaceutycznymi lub w salonach piękności i mogą zawierać elektryczne bufory paznokci, które składają się z wysokowydajnych poduszek do obierania lub ręcznych paznokci, które mogą być dostarczane w płaskich paskach przymocowanych do uchwytu lub jako małe, Boczne bloki. Aby buff, przytrzymaj bufor lekko do każdego paznokcia i buff szybko tam iz powrotem, aż osiągnie żądaną połysk.

Nawilżający

Nawilżanie paznokci może być lśniące, zwłaszcza jeśli masz bardzo suche paznokcie i regularnie stosuj środek nawilżający. Nawilżacze, których można użyć obejmują specjalne płyny do paznokci, płyny do rąk lub oleje, takie jak olej z witaminy E. Dokładnie wyczyść ręce i paznokcie przed nałożeniem środka nawilżającego, dbając o usunięcie brudu wokół okruchów skóry i paznokci.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.