Co powoduje, że szczenięta mają czarne łapy?

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Co powoduje, że szczenięta mają czarne łapy?


Psy są wymyślone z określeniem "najlepszy przyjaciel człowieka", ponieważ wykazują kochane towarzystwo. Wschodnioindyjski DNA psów ma najbardziej zróżnicowane genetycznie makijaż w porównaniu do wielu innych regionów, w tym Eurazji, gdzie uważa się, że domowe psy pochodzą od szarych wilków. Ta różnorodność DNA wskazuje na to, że ludzie i psy zaczęły tworzyć więzy w Azji Wschodniej.

Rozwój

Szczenięta rodzą się z klockami na stopach, które są podobne do ludzkiej piłki nożnej i pięty, ponieważ oba zapewniają amortyzowane, ochronne powierzchnie do chodzenia. Szczenięta poduszki łapy są zazwyczaj różowe, czarne lub kombinacja dwóch. Podobnie do różowego odcienia, początkowy czarny ton jest zupełnie normalny. Niektóre szczeniaki mogą zmieniać się z różowego na czarny, gdy się rozwija, co jest wspólnym etapem rozwojowym.

Co do objawów

Psy, które wydają się podrażnione czarnymi plamami na łapach, które nie są normalnie obecne mogą mieć problem medyczny, który wymaga uwagi. Znaki, że pies jest podrażniony łapą, to gryzienie, gryzienie lub lizanie w okolicy lub uginanie. Czarne łapy w tym przypadku mogą być oznaką zakażeń lub alergii. Lekarz weterynarii zaleca leczenie dla każdego z warunków, które może obejmować prosty środek domowy dla kwasów tłuszczowych omega-3. Środki zapobiegawcze stosowane w leczeniu alergii obejmują szampon i odżywkę owsiankową.

Paw Care

Warunki pogodowe i skórne mogą powodować wysuszone i pęknięte łapy nóg. Użycie środka nawilżającego do nóżek łopatkowych sugerowanych przez lekarza weterynarii jest najlepszym rozwiązaniem dla złagodzenia suchych podeszew i zapobiegania dalszym pęknięciom i uszkodzeniom. Kontrola między palcami ułożonych szczątków utrudnia również niepożądane obrzęki łapy. Pęsety dobrze sprawdzają się w celu mocnego uchwycenia małych przedmiotów i ich usuwania. Zapobieganie jest zawsze najbardziej idealną metodą, dlatego staraj się zachować śmieci, takie jak łamane szkło i losowo odłamki wolne od strefy roamingu psów.

Uwagi

Poduszki psa mają grubą, ochronną warstwę zewnętrzną, na którą narażone są ciężkie warunki pogodowe. Na przykład bardzo gorące powierzchnie powodują pęcherze i oparzenia, a także w bardzo niskich temperaturach pogodowych. Stosowanie pieszych butów przed wyjazdem w każdą pogodę chroni przed wpływami atmosferycznymi, a także na przebicie łap. Sól jest kolejnym czynnikiem drażniącym, który jest obfity w śniegu i lodowatych warunkach. Użyj żelaznej galaretki do poduszki łapy psa, zanim znajdzie się w lodowym otoczeniu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.