Co robi Preamp w iTunes?

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Co robi Preamp w iTunes?


Jeśli słuchasz dźwięku z programem iTunes na komputerze, może się okazać, że nie można go usłyszeć dobrze, nawet po włączeniu sterowania głośnością w aplikacji iTunes, a także kontroli głośności całego systemu i Wszelkie podłączone głośniki lub słuchawki. Można jednak zwiększyć nieco głośność za pomocą funkcji preamp programu iTunes, a także zmniejszyć głośność głośniejszych plików audio.

ITunes i Audio

ITunes jest bezpłatną aplikacją firmy Apple, która jest instalowana na każdym komputerze Mac i jest dostępna dla użytkowników Windows do pobrania. Za pomocą programu iTunes można odtwarzać pliki multimedialne na komputerze, zgrać płyty CD na pliki MP3, a także kupić książki audio, piosenki i albumy z iTunes Store firmy Apple. Korzystasz również z iTunes, aby zarządzać urządzeniami Apple iPad, iPhone i iPod.

Wyrównywacz

Podczas słuchania piosenek z różnych gatunków muzyki w programie iTunes wolisz używać ustawień korektora, aby dostosować sposób odtwarzania muzyki. Kliknij przycisk "Widok" z paska menu programu iTunes, a następnie kliknij polecenie "Pokaż equalizer". Kliknij pole wyboru korektora, aby go zaznaczyć i włączyć korektor. Kliknij menu rozwijane korektora, a następnie kliknij opcję Rock, Lounge lub Jazz. Panel korektora zawiera również przyciski przedwzmacniacza.

Przedwzmacniacz

Kliknij przycisk "Widok" z paska menu iTunes, a następnie kliknij przycisk "Pokaż korektor", aby dostosować ustawienia przedwzmacniacza. Kontrolka przedwzmacniacza jest pionowym paskiem przeciągającym z lewej strony panelu korektora, z górną krawędzią "+12 dB", "0 dB" w środku i "-12 dB" na dole. Domyślna pozycja dla kontrolki przedwzmacniacza to "0" lub neutralna. Przeciągnij suwak w górę, aby zwiększyć głośność dźwięku i przeciągnij go w dół, aby zmniejszyć głośność dźwięku.

Uwagi

Podczas zwiększania głośności dźwięku w programie iTunes za pomocą funkcji przedwzmacniacza należy uważać, aby nie wydawać jej głośniej przez dłuższy czas, szczególnie jeśli nosisz słuchawki, aby uniknąć uszkodzenia słuchu. Według Narodowego Instytutu Głuchoty i innych zaburzeń komunikacyjnych, wiadomo, czy głośność słuchawek jest zbyt głośna, jeśli nie słyszysz innych dźwięków w Twoim otoczeniu lub jeśli ktoś słyszał dźwięk z słuchawek podczas noszenia.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.