Co robią Termity Jedz?

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Termity są owadami społecznymi, które powodują poważne szkody strukturalne budynków, upraw i lasów na całym świecie, szczególnie w obszarach o ciepłym i wilgotnym klimacie.

Pomimo, że aktywność termitów może stwarzać problemy dla ludzi, są one ekologicznie ważne dla ich zdolności do recyklingu składników odżywczych i wspomagają tworzenie się gleb.

Co robią Termity Jedz?

Historia

Termity to małe owady, od białego do jasno brązowo-czarnego. Naukowcy uważają, że termity przybyły do ​​Ameryki Północnej z Chin lub Japonii krótko po II wojnie światowej. W Ameryce Północnej istnieje co najmniej 50 możliwych do zidentyfikowania gatunków termitów.

Termity żyją w dużych koloniach i budują gniazda w drewnie, pod ziemią lub w dużych kopiec nad ziemią.

Co robią Termity Jedz?

Rodzaje

Chociaż istnieje wiele różnych gatunków termitów, wszystkie można podzielić na trzy główne grupy według ich preferowanych siedlisk: wilgotnych, podziemnych i suchych termitów.

Termity Dampwood wolą żyć w gniciach kłód w lasach i obszarach zalesionych. Są to największe termity z Ameryki Północnej (na ogół pół cala lub więcej); Jednak rzadko są one odpowiedzialne za szkody strukturalne w budynkach lub domach.

Podziemne termity budują duże, podziemne gniazda i, w przeciwieństwie do termitów wilgotnych, rutynowo atakują drewno w konstrukcjach, wspinając się z gniazda do drewna przez rury schronowe zbudowane z gleby, żucia i odpadów z termitów.

Termity z drewna suchego jedzą również w budynkach; Jednak ich kolonie żyją nad ziemią.

Co robią Termity Jedz?

cechy

Podobnie jak mrówki lub pszczoły, termity są owadami społecznymi. W obrębie kolonii termitów istnieją różne kasty, które są odpowiedzialne za realizację różnych zadań, aby pomóc kolonii biegać gładko. Kasta termitowa obejmuje żołnierzy do obrony; Pracownicy poszukujący pożywienia, budowy gniazda, opieki nad termitami i młodymi dziećmi; A także króla i królowej kolonii odpowiedzialnej za reprodukcję.

Co robią Termity Jedz?

Znaczenie

Wszystkie termity polegają na celulozie na pokarmy. Mikroorganizmy, takie jak pierwotniaki Trichonympha w jelicie termitowym, rozkładają celulozę w użyteczną energię odżywczą. Termity jedzą drewno z powodu dużej ilości celulozy zawartej w drewnie; Jednakże będą jeść wszelkie inne substancje, które zawierają celulozę, w tym papier, tkaninę, dywan i meble.

Co robią Termity Jedz?

Identyfikacja

Określenie zakażeń termitów w domu lub budynku może być często trudne, ponieważ termity mają tendencję do pozostania dobrze ukrytych w drewnie lub glebie. Jednak najlepsze sposoby określenia, czy termity znajdują się w strukturze obejmują:

Widząc latające termity (zwane swarmers) wokół lub w budynku. Tych owijaczy to królewskie lub termitów królewskich, które powstają, aby rozpocząć nową kolonię.

Identyfikacja tuneli schronów termitowych na murach fundamentowych, na poddaszu lub piwnicy budynku.

Znajdowanie wyschniętej, białej substancji w proszku w pobliżu wilgotnych plam na ścianach, szczególnie w piwnicach.

Co robią Termity Jedz?


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.