Co to jest Asian Pear Krzyż?

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Co to jest Asian Pear Krzyż?


Jeśli masz ogródek domowy, wybieranie nowych drzew może być zabawnym projektem, który nagradza smakowitymi owocami. Asian pear tree (Pyrus x) wytwarza ostre, okrągłe owoce o unikalnym słodkim smaku. Często nazywa się gruszką jabłkową, ponieważ jej owoce przypominają jabłko, azjatycka gruszka nie jest krzyżem między jabłoniami a gruszami, a raczej pomiędzy dwoma rodzajami gruszek.

Pochodzenie

Azjatyckie gruszki pochodzą z Japonii, Chin i innych krajów Azji, gdzie zostały uprawiane przez tysiące lat. Azjatyckie imigranci przywieźli drzewa do Ameryki Północnej w 1800 r., A ich uprawa rozpoczęła się w zachodniej i północno-zachodniej części USA. Asian pear tree jest mieszanką pochodzącą z krzyżów między dwoma rodzajami gruszek, gruszką Ussuri (Pyrus ussuriensis) i rodzajem Twarda gruszka zwana japońską granką piaskową (Pyrus pyrfolia). Azjatyckie gruszki są zaznaczone ze względu na ich ostrość i słodki smak, który różni się nieco wśród wielu nowoczesnych odmian.

Odmiany

Obecnie wiele odmian azjatyckich gruszek jest dostępnych w sadach domowych, rosnących zazwyczaj w strefie wytrzymałościowej od 5 do 9. w Stanach Zjednoczonych, w departamencie Rolnictwa, na ogół podzielonych na dwie grupy: japoński z owocami okrągłymi i typem chińskim, Z owocami bardziej gruszkowymi. Chińskie odmiany obejmują "Ya Li", o zielonych oliwach o smaku słodkich owoców, które dojrzewają od końca sierpnia do września, a "Tsu Li", które ma we wrześniu lub październiku ostre soczyste gruszki. Odmiany japońskie to "20th Century", ciężka, owocna odmiana o dojrzałych owocach dojrzewających w sierpniu i "Shinseiki", wczesna dojrzewająca odmiana, która ma owoce gotowe pod koniec lipca.

Wybór miejsca i odstępy

Azjatyckie gruszki robią najlepiej w miejscu, które nie jest narażone na późne mrozy wiosny, które mogą uszkodzić pąki kwiatowe i zapobiec ustalaniu owoców. Skierowanie drzewa w pobliżu ściany budynku na południe lub zachód może pomóc schronić ją od późnych zimnych zaklęci wiosennych w miejscach podatnych na te warunki pogodowe. Można również zminimalizować niebezpieczeństwo zimnych uszkodzeń, posadzając drzewo na zboczu wzgórza, gdzie zimne powietrze odpływa do dolnych części stoku. Chociaż niektóre odmiany są owocne, sadzenie kilku odmian, które rozkwitają w podobnych momentach, pozwala na krzyżowanie, co może zwiększyć plony. Przy posadzaniu kilku drzew należy je rozstawić od 10 do 15 stóp, aby zapobiec zatłoczeniu, gdy drzewa dojrzewają do ich końcowej wysokości około 20 stóp.

Słońce i Nawóz

Azjatycka gruszka woli miejsce w pełnym słońcu, ale może również dobrze w miejscu, które robi się kilka godzin cienia każdego dnia. Rośnie najlepiej, gdy zapłodnione dwa razy w roku, najpierw wiosną, zanim zaczyna się nowy wzrost i ponownie po owocach. Rozsiewaj nawóz na linii kroplowej drzewa, używając około 1/2 szklanki granulatu, 10-10-10 wzorów na każdy rok drzewa, a maksymalnie 8 kubków na drzewo. Jeśli zestaw owoców jest słaby, drzewo może mieć zbyt dużo liściowego wzrostu; W tym przypadku wyeliminować drugi wniosek na ten rok i wznowić aplikacje dwa razy w roku w następnym sezonie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.