Co to jest format dla refleksyjnej eseju w stylu APA?

Admin 7 Views 0 comments
Advertisement

Co to jest format dla refleksyjnej eseju w stylu APA?


Esej refleksyjny, rodzaj osobistego przydziału eseju, prosi studenta o spojrzenie wsteczne i "odzwierciedlenie" tego, czego się dowiedział. Esej refleksyjny stosuje się w szerokim zakresie kursów akademickich, od języka angielskiego po botanię po antropologię. Jeśli chcesz napisać refleksyjny esej na temat nauk społecznych, w tym naukę, historię, prawo i psychologię, format APA (American Psychological Association) jest idealny.

Wytyczne

Twój refleksyjny esej musi być wpisany i dwukrotnie rozmieszczony z 1-calowymi marginesami ze wszystkich stron w celu spełnienia standardów stylu APA. Używanie papieru do drukarki o standardowej wielkości - 8,5 cala na 11 cali - użyj 12-punktowego tekstu w czcionce Times New Roman. Kiedy zaczniesz pisać esej refleksyjny, upewnij się, że masz liczenie słów na papierze. Zauważ, że zawsze możesz rozszerzyć długość lub esej później, jako osobisty projekt.

nagłówek

Przed rozpoczęciem pisania należy dołączyć nagłówek strony zawierający nie więcej niż 50 znaków. Umieść nagłówek tak, aby pojawił się w lewym górnym rogu każdej strony. Nagłówek strony powinien być tytułem eseju, we wszystkich wielkich literach. Na przykład, jeśli piszesz artykuł na temat refleksji na temat psychologicznego studium nad pacjentami z depresją, możesz nadać tytuł Twoim zdaniem: PRZYWRACANIE CHWILI CHWILI DLA DZIECI Z POWROTEM DO ŻYCIA. Pamiętaj, aby w prawym rogu każdej strony umieścić numery stron, aby czytelnik mógł odnieść się do różnych miejsc w swoim eseju, które może przeczytać ponownie lub zacytować je w celu przeprowadzenia badania.

Strona tytułowa

Strona tytułowa działa jak okładka książki, pozwalając czytelnikowi na poznanie tytułu eseju, nazwy autora i instytucji, np. Nazwy szkoły, klasy czy działu. Korzystając z powyższego przykładu, możesz napisać tytuł, PRZEWODNIKI: PRZYCZYNY PACJENTÓW ZDECYDOWANIA Z POWROTEM DO ŻYCIA, w lewym górnym rogu, poprzedzone słowami "bieganie głową"; A następnie wyśrodkuj swoje imię i instytucję pod jednym z odstępów. Numer strony 1 powinien również znajdować się w prawym górnym rogu.

Abstrakcyjny

Będziesz musiał stworzyć abstrakcyjny, zwięzły streszczenie najważniejszych punktów swojego eseju. Ponieważ Twój esej jest refleksyjny i nie opiera się zbytnio na badaniach, jeśli w ogóle, stwórz streszczenie podsumowania głównych pomysłów. Na przykład, możesz napisać, że w przypadku pacjentów z depresją, z którymi się spotkałeś i rozmawiałeś, wydaje się, że nie ma blasku życia z powodu bloku emocjonalnego lub urazu emocjonalnego lub utraty, który nie pozwala im widzieć poza nią. Zazwyczaj APA wzywa do głosu osoby trzeciej lub drugiej osoby w streszczeniach, ale pierwsza osoba jest do zaakceptowania, zgodnie z Online Writing Lab w Purdue University (OWL).

Nie stawiaj streszczenia. Zamiast tego przejdź do formularza blokowego, aby wyglądał jak pionowy prostokąt słów. Uwzględnij swoje punkty końcowe w eseju, który również może być twoim końcowym komentarzem lub opinią na temat. Zachowaj streszczenie do 150 do 250 słów.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.