Co to jest sok pomarańczowy z koncentratu?

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Co to jest sok pomarańczowy z koncentratu?


Pomarańcze sięgają 4000 lat do Azji i Chin. Hiszpanie wprowadzili pomarańcze na Florydę w 1500 roku. W Stanach Zjednoczonych przemysł sok pomarańczowy pojawił się około 1920 roku. Koncentraty Juice pojawiły się po raz pierwszy w połowie lat czterdziestych XX wieku i uczyniły sok pomarańczowy ulubionym napojem śniadaniowym w całym kraju.

cechy

Przetwarzanie pomarańczy zaczyna się od wyciskania soku z pomarańczy i wyrywania nasion i pulpy. Proces wykorzystujący ciepło i ciśnienie próżniowe następnie wyciąga wodę z soku, pozostawiając gęsty koncentrat.

Znaczenie

Ponieważ pomarańcze zaczynają szybko tracić swoje odżywcze korzyści, koncentraty soku mogą być zamrażane, dopóki nie są potrzebne. Aby przygotować sok do pakowania w formie napojów gotowych do picia, producenci mieszają wodę z powrotem do koncentratu.

Rodzaje

Dzisiaj można kupić sok z koncentratu lub soku wymieszanego i zapakowanego zaraz po ekstrakcji z pomarańczy. Oba rodzaje są pasteryzowane w celu zachowania świeżości i mogą być wzmocnione dodatkowymi witaminami, olejkami pomarańczowymi lub miąższu.

Korzyści

Przetwarzanie obu form soku usuwa niektóre składniki odżywcze ze świeżych pomarańczy. Według Ohio State University Extension, oba sposoby produkują sok, który dostarcza więcej niż dziennie wartości witaminy C


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.