Co to jest Tarragon Spice?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Co to jest Tarragon Spice?


Jeśli jesteś fanem francuskich potraw, prawdopodobnie słyszałeś o przyprawach tarragonowych. Francuski użytek tarragon nadaje się na wszystko, od kurczaka Fricassee po sos Béarnaise. Dzięki bogatemu smakowi i fascynującej historii, przyprawa tarragon ma wiele do zaoferowania dla kucharzy, którzy wiedzą, co z tym zrobić.

O Tarragonie

Technicznie zioło, estragon pochodzi z krzewu Artemisia Dracunculus, krzewu związanego z słonecznikami. Tarragon odznacza się długimi i ciemnymi, zielonymi liśćmi, a jego najwspanialszy smak podczas wiosny. Korzenie Tarragona są długie, zwinięte i włókniste, przypominające splątane węże. Lata temu kształt korzeni często wiązał tarragon z smokami; Uważano, że tarragon może ich odpychać i leczyć rany od istot, takich jak węże i szczeniaczki.

Rodzaje

Dwa główne typy tarragonów to francuski estragon i rosyjski tarragon. Odmiany supermarketu to zazwyczaj francuski estragon, który emituje słodki i pikantny smak z nutami kopru włoskiego i anyżu. Rosyjski tarragon jest gorszy od francuskiego tarragonu. Chociaż jego smak jest podobny do francuskiego tarragonu, jest znacznie słabszy.

Kulinaria

Tarragon jest znany ze swojego smaku w połączeniu z octu z białego wina, który zachowuje świeżość. Niektórzy kucharze używają liści i kwiatów tarragonu jako dodatków do jaj, ryb, krewetek, sałatek, grzybów i pomidorów. Tłuczony estragon dodaje także smak przypraw takich jak musztarda, majonez, sos z winem i napar. Inne zioła korzystają również z kombinacji estragonowych; Przyprawa zwiększa smaki koperek, tymianku, czosnku i liści laurowych. Tarragon powinien być stosowany oszczędnie dlatego, że smak może być silny w dużych ilościach.

Zastosowania lecznicze

Starożytni Grecy używali tarragonu w celu złagodzenia bólu zęba. Tarragon był również używany do zapobiegania chorobom serca. Niektórzy kucharze zastępują estragon w celu zmniejszenia spożycia sodu dla osób z nadciśnieniem tętniczym. Innym popularnym zastosowaniem estragonu jest pomoc droga pokarmowa w celu zapobiegania problemom żołądkowym. Persowie często używali rosyjskiego tarragonu do zwiększenia apetytu. Tarragon jest również dobrym źródłem antyoksydantów.

Zakup i przechowywanie

Tarragon smakuje najlepiej, gdy jest świeże. Przy zakupie estragonu unikaj ziół, które wydają się stare lub skruszone. Tarragon zawiera lotny olejek eteryczny, który utracił podczas wyschnięcia tarragonu. Świeże zioła należy przechowywać na najwyższej półce lodówki; Tarragon trwa do dwóch tygodni w lodówce. Niektórzy kucharze zachowują estragon w wypełnionych wodą wazach, dzięki czemu pozostaje świeży. Witryna Chow sugeruje, że konsumenci używający suszonego estragonu upewniają się, że ziele nie ma wyblakłych liści i aromatu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.