Co to jest tkanina poliuretanowa?

Admin 40 Views 0 comments
Advertisement

Tkanina poliuretanowa lub tkanina PUL to wodoodporna tkanina, zazwyczaj poliester, ale może być bawełna lub materiał poli-blendowy, który został laminowany cieplnie na warstwę poliuretanową. Jest lekki i bardzo wytrzymały. Tkaniny te są stosowane w wielu gałęziach przemysłu, od firm lekarskich po produkcję pieluch i aktywnego zużycia.

Co to jest tkanina poliuretanowa?

Nieruchomości

Tkaniny poliuretanowe są lekkie i oddychające. Zwykle ubrania wykonane z tej tkaniny mają na celu zachowanie właściwości przez co najmniej 100 cykli w pralce i suszarce bez uszkodzenia materiału. Jest elastyczny i łatwy w obsłudze, a pierwotnie został zaprojektowany do użytku w szpitalach, gdzie wymagana była tkanina wielokrotnego użytku, która była mocna, a także wodoodporna. Tkaniny poliuretanowe można wytwarzać w różnych grubościach, w zależności od ich przeznaczenia. Na przykład tkanina używana w pieluchach może być cieńsza niż tkaniny używane do narzędzi kempingowych. Tkaniny poliuretanowe są wytwarzane z różnymi cechami charakterystycznymi. W sytuacjach, w których istnieje prawdopodobieństwo kontaktu z paliwem, tkanina może być ognioodporna. Jest również hermetyzowana, odporna na wodę i wilgoć oraz odporna na ścieranie.

Co to jest tkanina poliuretanowa?

Pielęgnacja i czyszczenie

Tkanina poliuretanowa jest wyjątkowo wytrzymała, a ponieważ blokuje wilgoć, plamy często można usuwać mydłem i miękką, mokrą gąbką. Mieszanki odporne na rozpuszczalniki można czyścić alkoholem mineralnym lub rozcieńczonym bieleniem. Ostre substancje chemiczne, takie jak aceton lub ocet, mogą wpływać na wygląd tkaniny na powierzchni. Zwykle przedmioty wykonane z tkaniny poliuretanowej wymagają instrukcji na etykiecie, która odpowiada konkretnej mieszaninie tkaniny, ale większość może być umieszczona w pralce z regularnym detergentem do prania.

Co to jest tkanina poliuretanowa?

Używa

Tkaniny poliuretanowe są stosowane w wielu gałęziach przemysłu w zależności od właściwości dodanych podczas produkcji. Są podstawowym materiałem do medycznych materaców powietrznych, baldachimów, kamizelek ratunkowych i łodzi, używanych na belkach olejnych i jako odzież ochronna do zastosowań przemysłowych. Przemysł pielucha używa tkanin poliuretanowych w celu wymiany jednorazowych pieluszek, a także do produkcji worków na lunch i okrągłych warstw. Jest on stosowany w produkcji pokrowców na materace, płaszczy pancernych i narzędzi kempingowych.

Co to jest tkanina poliuretanowa?

Przyjazny dla środowiska

Podobne materiały, takie jak PVC, zawierają chlorek i nie ulegają biodegradacji. Tkanina poliuretanowa nie zawiera rozpuszczalników, więc nie powoduje to szkodliwych toksyn, a większość materiału pogarsza się w końcu. Jest to silny materiał zdolny wytrzymać ciepło i wilgoć, co oznacza, że ​​odpady są redukowane, ponieważ pojedynczy element poliuretanowy, na przykład kamizelka ratunkowa, może być używany wielokrotnie przez dłuższy okres czasu niż inne materiały.

Co to jest tkanina poliuretanowa?


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.