Co to jest transmisja Lenco?

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Co to jest transmisja Lenco?


Przekładnie Lenco to wysokiej jakości skrzynie biegów na zamówienie, zbudowane przez Lenco Transmissions z Lemon Grove w Kalifornii. Leonard Abbott założył firmę w 1970 roku, budując wysokowydajną przekładnię Sure-Shift z dwoma biegami, która później przekształciła się w przekładnie wyścigowe w zakresie od trzech do sześciu prędkości. Firma buduje skrzynie biegów dla dragsters, zabawnych samochodów i wysokiej klasy samochodów ulicznych. Produkuje również redukcje biegów, sprzęgła, przekładnie i jednostki odwrotne do łodzi.

CS1

Transmisje Lenco są wyspecjalizowane w trzech typach projektowania transmisji: CS1, CS2 i CS3. Standardowa konstrukcja CS1 to najsilniejsza, pięciobiegowa skrzynia biegów, zaprojektowana do wyścigów nitrolowych o bardzo wysokiej mocy, maszyn Pro Mod, pojazdów napędzanych alkoholem oraz turbocharged, nitro i alkoholu. Dwuszybowa maszyna CS1 z obudową z magnezu i serwo-przesuwem serwomechanizmu może pomieścić do 2.500 KM w supercharged łodzie, błota boggers i pullers. Wersja trójpunktowa, w przypadku bliźniaczych magnezów, może obsługiwać ponad 2500 koni mechanicznych i zwykle napędza samochody i łodzie z nitrometanu. Wersja czterosuwowa ma trzy przypadki magnezu i może przenosić moc do silników o mocy do 3000 KM. Klasy Super Class i Pro Mod wykorzystujące superchargers lub podtlenek azotu używają wersji czterosuwowej z szerokim przełożeniem.

CS2

Wersje CS2 przekładni Lenco współpracują z silnikami o mocy 2,500 KM. Firma opracowuje transmisje z maksymalnie pięcioma prędkościami dla mniejszych zastosowań. Kupujący mogą wybierać spośród 12 różnych przekładni. Samochody typu Pro Mod i wielkie monster rally torque pullers wykorzystują tę przekładnię. Wersja dwuobiegowa jest przeznaczona do pojazdów wyposażonych w tlenek azotu o zwartej ramie. Wersja trzypunktowa znajduje się zazwyczaj w Top Dragsters i naładowanych silnikami benzynowymi i napędzanymi alkoholem i benzyną. Cztery prędkości z trzema przypadkami magnezu przenoszą moc do cięższych pojazdów napędzanych silnikiem z nadciśnieniem lub podtlenku azotu. Wersja pięciobiegowa pasuje do silników Pro Stock, które wymagają silników o zbliżonej tolerancji i regulacji sprzęgła.

CS3

Transmisje CS3 to małe, ultra lekkie przekładnie dla samochodów wyścigowych o wadze do 2700 funtów. I generuje nie więcej niż 1.800 KM. Ta transmisja jest powszechna w International Hot Rod Association i National Hot Rod Association na torach Motorsport dla maszyn Eliminator Konkurencji. Lekkie łodzie rzeczne, błotniki, ściągacze i samochody z użyciem piaskarki wykorzystują dwuobrotowe przekładnie CS3. Statki o dużej mocy zazwyczaj wykorzystują wersje z czterema prędkościami, podczas gdy klasy wyścigowe Pro Stock, Eliminator konkurencji i Compact / Import używają wersji pięciobiegowych.

Automatyczny

Firma Lenco produkuje również automatykę zastępczą do samochodów terenowych z przekładnią momentu obrotowego / automatycznymi aplikacjami. Lenco wykorzystuje własne automatyki jako zamienniki przekładni dla GM Powerglide, Chryslera Torqueflite i automatyki Ford C4 i C6. Nazywany Lencodrive, wyposażony jest w elektronicznie sterowaną solenoid, która uruchamia hydrauliczną kompresję do dedykowanego zestawu sprzęgła. Firma produkuje korpus zaworu głównego z elementów kęsów. Lencodrive pochodzi z dwóch, trzech i czterech prędkości, w przypadku magnezu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.