Co to są drinki z kurczaka?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Co to są drinki z kurczaka?


Każdy, kto kiedykolwiek pieczony kurczak, widział, jak drinki zbierają się na patelni. Niektórzy kucharze ignorują je, inni robią z nich sos i sos, a po prostu mopem ich kawałek chleba i je jeść, zanim kurczak opuści kuchnię. Dripy są znanym wzrokiem, ale większość kucharzy naprawdę nie zastanawia się nad tym, w jaki sposób pochodzą lub co z nich pochodzą.

Soki Mięsne

Jednym z istotnych składników naparów kurczaka jest soki z samego mięsa. Mięso kurczaka, podobnie jak mięso innych zwierząt, składa się głównie z wilgoci i nici białka. Podczas gotowania, nici białka w kurczaku zaczynają się kurczyć. W ten sposób tracą część swojej zdolności związania wody, zmuszając soki do ucieczki. Im dłużej kurczak jest gotowany, tym więcej soków ucieka, dlatego rozgotowany ptak jest suchy. Jednak nawet dobrze ugotowany kurczak rzuca trochę wilgoci podczas pieczenia.

Gruby

Innym ważnym składnikiem kurczaka jest przesiewanie mięsa. Kurczęta sprzedawane w handlu szybko wchłaniały się, w dużej części w postaci warstwy tłuszczu pod skórą i większych osadów gdzie indziej przez ich ciała. Podczas pieczenia tłuszcz topi się lub wydziela. Jest to ważna część procesu prażenia, ponieważ nawilża mięso, chrupuje skórę i nosi smaki w całym ptaku. Tłuszcz w pewnym stopniu izoluje mięso, minimalizując utratę wilgoci podczas gotowania.

Aminokwasy i inne związki aromatyczne

Jedną z najważniejszych części wycieków jest aminokwasy będące częścią soków ptaskich. Są to elementy składowe białek, a gdy są podgrzewane, przechodzą proces Browning zwany reakcją Maillarda. Gdy są brązowe, aminokwasy w sokach stają się bardzo złożonymi cząsteczkami smaku, zapewniając pikantne, bogate smaki kojarzące się z mięsem pieczonym. Woda toczy również smaki z wszelkich przypraw, których używałeś z kurczakiem, takich jak sól, pieprz, czosnek i zioła.

żelatyna

Jeszcze jednym składnikiem płynów jest żelatyna, która występuje naturalnie w mięśniach, kości, skórze i tkankach łącznych drobiu i innych zwierząt. Gdy ptak gotuje, jego tkanki łączące są rozbite i rozpuszczane przez ciepło, napełniając kroplami żelatyną naturalną. Daje to smak i ciało do sosów lub sosu wyprodukowanego z wysiewów. To sprawia, że ​​bulion zupy z kurczaka czują się bogate w ustach. Jeśli pieczesz kilka kurcząt na raz, możesz mieć wystarczająco dużo kroplówek pozostawionych do odtłuszczenia i galaretki jednego z ptaków.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.