Co to są farby Pantone?

Admin 6 Views 0 comments
Advertisement

Co to są farby Pantone?


System dopasowywania Pantone lub PMS został opracowany w taki sposób, aby projektanci, drukarki i inne osoby pracujące z kolorem zapewniały dokładną ciągłość kolorów. Normalizuje kolory i oznacza, że ​​różni producenci lub drukarki w różnych miejscach mogą łatwo odtworzyć i omówić konkretne kolory, bez konieczności spełnienia. Farby Pantone to farby, które pasują do tego systemu.

Tło Pantone

System Pantone został opracowany w latach pięćdziesiątych, gdy firma Pantone, komercyjna drukarnia, udoskonaliła swoje atramenty w prosty system. Teraz sprzedawane jako próbki kolorystyczne związane z książką w stylu fanowskim, z każdym kolorem nadanym własnemu kodem Pantone, system Pantone to łatwy sposób na zapewnienie spójności kolorów w zakresie brandingu i drukowania. Rządy odnoszą się nawet do kolorów flagi, przypisywanych kolorowi Pantone.

Jak to działa

Istnieją inne systemy standaryzacji kolorów. CMYK jest często używany w druku i odnosi się do procentu koloru cyjan, magenta, żółtego i czarnego w kolorze, podczas gdy RGB jest używany na ekranie i odnosi się do procentu koloru czerwonego, niebieskiego lub zielonego. System Pantone jest doskonały, ponieważ pozwala na kolory, których nie można wykonać w systemach CMYK lub RGB, takich jak metaliczne dźwięki, ponieważ system Pantone oparty jest na 13 podstawowych pigmentach, a nie na 4 CMYK lub 3 na RGB.

Rozwój Malarstwa

W 2006 r. Firma Pantone wyprowadziła szereg farb w partnerstwie z Fine Paints of Europe, co oznacza, że ​​projektanci i architekci na całym świecie mogą łatwo dopasować kolor Pantone do farb, co szczególnie nadaje się do włączania marki do wnętrza lub Dobre dopasowanie do określonego koloru.

Jakość farby

Jakość farby Pantone jest bardzo wysoka, przy użyciu delikatnych pigmentów, aby zapewnić idealne dopasowanie do odcienia Pantone. Oleje i żywice są stosowane zamiast tanich materiałów wypełniających w celu zapewnienia wysokiej jakości wykończenia i dobrej jakości kolorów, co oznacza, że ​​farby ścienne można czyścić bez zmiany koloru.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.