Co to są odznaki na telefonie iPhone?

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Co to są odznaki na telefonie iPhone?

Niektóre aplikacje iPhone wyświetlają plakietkę - okrąg zawierający numer - na rogu ikony aplikacji. Odznaka zwykle wskazuje nową treść w aplikacji, na przykład nową wiadomość w aplikacji tekstowej, ale aplikacje mogą używać odznaki w innych celach, na przykład w celu wskazania nieodebranych połączeń. Aplikacje, które obsługują powiadomienia push, aktualizują swoje odznaki bez otwierania, a do identyfikacji, które opierają się na danych online, wymagają aktualizacji sieci Wi-Fi lub komórkowej.

Rodzaje powiadomień

Firma Apple iOS 7 udostępnia aplikacje z kilkoma metodami wyświetlania powiadomień. W przypadku ogłoszeń, które wymagają natychmiastowej uwagi, aplikacje mogą wyświetlać komunikaty o wyskakujących komunikatach, wyświetlać powiadomienia o banerach w górnej części ekranu lub odtwarzać dźwięk dźwiękowy. Odznaki służą celom podobnym do tych powiadomień, ale nie zachowują się tak intrasznie. Plakietki aplikacji wyświetlają się w milczeniu i nie przerywają Twojej pracy, a w przeciwieństwie do alerty i banerów, nigdy nie musisz odrzucać odznaki. Gdy tylko zobaczysz treść związaną z odznaką w aplikacji, odznaka zniknie automatycznie.

Używany do odznaki

Odznaki udostępniają różne informacje w zależności od aplikacji. Wśród wbudowanych aplikacji iPhone aplikacja Telefon wyświetla odznakę wskazującą liczbę nieodebranych połączeń, aplikacja Wiadomości ma odznakę, która zawiera nieprzeczytane teksty, a identyfikator aplikacji w aplikacji App Store określa liczbę aktualizacji dostępnych dla zainstalowanych aplikacji. Większość aplikacji zainstalowanych przez App Store w podobny sposób wykorzystuje odznaki. Na przykład aplikacja Podcasty odznacza się nowymi odcinkami, a aplikacja Gmail ma odznakę nieprzeczytanych e-maili, które można dostosować, aby liczyć wszystkie nowe wiadomości lub tylko te z Twojej pierwotnej skrzynki odbiorczej. Niektóre aplikacje mają bardzo konfigurowalne ustawienia powiadamiania, takie jak Twitter, które umożliwia przełączanie się do liczenia wspomnień, bezpośrednich wiadomości, a nawet tweetów od konkretnych użytkowników w odznakach; Odznacza się, że liczysz dowolny wybrany typ powiadomienia.)

Specjalne odznaki

Poza liczeniem informacji wewnątrz aplikacji, iPhone ma specjalne zastosowanie do identyfikatorów w folderach i aplikacjach z błędami: każdy folder wyświetla odznakę, która wskazuje sumę wszystkich numerów identyfikacyjnych aplikacji w folderze. Gdy aplikacja napotyka błąd, na przykład gdy nie można wysłać wiadomości e-mail, może pojawić się znaczek z wykrzyknikiem.

Ustawienia odznaki

Nawet jeśli aplikacja nie udostępnia własnych powiadomień lub opcji odznaka, możesz wyłączyć odznaczenia w aplikacji Ustawienia. Stuknij w "Centrum powiadomień" i wybierz aplikację z listy. Wyłącz "Odznakę aplikacji", aby wyłączyć identyfikator aplikacji. Aby całkowicie zatrzymać aplikację w tworzeniu powiadomień, zmień jej styl ostrzegania na "Brak" i wyłączyć każdy suwak na swojej stronie. IPhone nie ma przełączania, aby wyłączyć identyfikatory w każdej aplikacji jednocześnie, ale możesz tymczasowo ukryć wszystkie nowe powiadomienia, wprowadzając tryb Do not Disturb: przesuń palcem z dołu ekranu i dotknij ikonę księżyca.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.