Czas gotowania pieczonego mięsa wieprzowego

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Pieczona polędwiczka wieprzowa to doskonałe przecięcie mięsa na okazje, jeśli chcesz zrobić coś smacznego i trochę niezwykłego, ale nie chcesz spędzać dużo czasu w kuchni. W rzeczywistości, delikatny smak i niska zawartość tłuszczu sprawiają, że gotowanie jest szybkie. Pieczenie jest dobrą metodą na ugotowanie tego kawałka mięsa.

Czas gotowania pieczonego mięsa wieprzowego

Charakterystyka

Polędwiczka wieprzowa jest cięta z centralnej części żebrowej świń i jest to jedna z najbardziej przetargowych i najgorszych kawałków mięsa wieprzowego. Średnia polędwiczka wieprzowa o średniej wielkości waży zaledwie około funta i będzie służyć od trzech do czterech osób. Ponieważ jest tak mało tłuszczu, ten kawałek mięsa gotuje się bardzo szybko - rzeczywiście, prawie zbyt szybko. Doskonale pieczona polędwiczka wieprzowa to przyjemność zjeść, a rozgotowana jest sucha i twarda. Gotowanie nie jest trudne, ale wymaga czujności.

Czas gotowania pieczonego mięsa wieprzowego

Czynności wstępne

Aby wypiekać polędwiczkę wieprzową z powodzeniem, najpierw podgrzej ją do 350 stopni. Osuszyć polędwicę papierową ręcznikami, pocierać ją solą i mieloną papryką, i innymi przyprawami, które lubisz, a następnie szybko ją rozgrzewają w gorącym tłuszczu na patelni z piekarnikiem. Ustaw skrytkę w piecu i ustaw minutnik kuchenny na 15 minut.

Czas gotowania pieczonego mięsa wieprzowego

Sprawdzanie temperatury

Gdy timer zgaśnie, sprawdź wewnętrzną temperaturę mięsa, przyklejonym do niej pod kątem kąt szybkiego odczytu lub termometru mięso. Pieczenie jest gotowe, jeśli termometr odczytuje 140 stopni. Jeśli nie jest jeszcze ciepło, wsuń go do piekarnika na kilka minut. Ogólny czas pieczenia będzie wynosił 20 minut, ale wiele zależy od tego, jak zimne mięso ma się rozpocząć i jak dokładny jest termostat w piecu.

Czas gotowania pieczonego mięsa wieprzowego

Spoczynkowy

Gdy temperatura sięga 140 stopni, wyjmij schowek z kuchenki. Weź mięso z patelni i włóż ją do ciepłego talerza, przykryj folią namiotową i odłóż na bok około 10 minut na odpoczynek. W tym czasie soki, które pojawiły się na powierzchni, powrócą do wnętrza i temperatura wewnętrzna wzrośnie o kolejne 10 stopni. Jeśli wyciąć polędwicę bez pozostawiania spoczynku, wszystkie soki będą kończyć się na talerzu zamiast w mięsie.

Czas gotowania pieczonego mięsa wieprzowego


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.