Czas potrzebny do uprawy jajników w celu uzyskania prawdziwych liści

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Czas potrzebny do uprawy jajników w celu uzyskania prawdziwych liści


Rosnący bakłażan (Solanum melongena) z nasion może być satysfakcjonującym, oszczędzającym pieniądze doświadczeniem, ale wymaga starannego pomiaru czasu, ponieważ ten członek rodziny nozdrza nie toleruje mrozu. Zaczynamy nasiona w pomieszczeniu około sześć tygodni przed ostatnią datą mrozu. Prawdziwe liście rozwijające się na sadzonkach mogą wskazywać, kiedy są gotowe do przeszczepu.

Uruchamianie Nasion

Prawidłowe rozpoczęcie bakłażana jest pierwszym krokiem w kierunku rozwijania prawdziwych liści. Aby kiełkować nasiona, napełnij tacę rozsiewającą do 3/4 cala od góry wilgotną, sterylną mieszaniną nasienną. Posypać nasiona na powierzchnię i przykryć warstwą 1/4-calową mieszanki początkowej. Spryskaj powierzchnię wodą, aby ją zwilżyć, a następnie umieść tacę na macie ciepła ustawioną na 80 stopni Fahrenheita. Utrzymuj średnio wilgotny - nie mokry - przez cały okres kiełkowania. Spodziewaj się, że nasiona rosną w ciągu tygodnia do 10 dni.

Po kiełkowaniu

Sadzonki potrzebują światła, aby rozwijać się po ich pojawieniu. W tym celu umieść je w słonecznym, od strony południowej oknie, w miejscu, gdzie temperatura w ciągu dnia wynosi od 65 do 75 stopni Fahrenheita, a temperatury w nocy wahają się od 60 do 70 stopni Fahrenheita. W razie potrzeby podłoże wody, aby była wilgotna w dotyku. W tych warunkach spodziewaj się, że pierwszy zestaw prawdziwych liści powstanie w ciągu 15 do 20 dni po zasianiu nasion.

Prawdziwe Liście

Po otwarciu pierwszego zestawu prawdziwych liści można przenieść sadzonki do poszczególnych doniczek. Przed prawymi liśćmi początkowymi liśćmi są znane jako liścienie lub liście nasienne. Po tym, pierwszy zestaw prawdziwych liści powstanie nad liśćmi nasion. Rośliny będą nadal wytwarzać prawdziwe liście, a kiedy rozwinie się czwarty lub piąty zestaw liści, są gotowe do przeszczepu w ogrodzie.

Przeszczep

Jedną z głównych zasad przeszczepu bakłażana jest zapewnienie, że wszystkie niebezpieczeństwo mrozu minęło i temperatura gleby wynosi około 65 stopni Fahrenheita. To może potrwać około trzech tygodni od ostatniej daty mrozu. Trzymaj transplanty przez okres jednego tygodnia, umieszczając je w chronionym, na świeżym powietrzu terenie przez kilka godzin dziennie. Stopniowo zwiększyć czas spędzony na zewnątrz i zwiększyć ekspozycję na słońce. Kiedy rośliny zaaklimatyzują, przeszczep je od siebie na odległość od 2 do 3 stóp i zostawiaj co najmniej 3 stóp między rzędami.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.