Czego szukać w laptopie do gier

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Czego szukać w laptopie do gier


Odtwarzanie najnowszych gier komputerowych na laptopach może być znacznie bardziej wymagającym zadaniem dla Twojego sprzętu niż czynności, takie jak przeglądanie sieci Web i edytowanie tekstu. Wybierając laptop dla graczy, należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacjami i zapewnić, że sprzęt jest wystarczający do gier, które chcesz zagrać.

Sprzęt komputerowy

Prędkość procesora komputera przenośnego, jego procesora oraz ilość zainstalowanej pamięci lub pamięci RAM mają bezpośredni wpływ na to, jak dobrze będą uruchamiane gry na komputerze. Wybierz laptop z szybkim procesorem i dużą ilością pamięci. Wydawcy oprogramowania zazwyczaj dostarczają wymagania systemowe dla każdej z gier, dostępne online lub wydrukowane na opakowaniu do gier. Te wymagania można wykorzystać, aby uzyskać ogólny opis specyfikacji sprzętowych, które laptop musi spełniać. Ważne jest, aby uważać, że przyszłe tytuły gier mogą wymagać bardziej wymagających. Jest mądry, aby upewnić się, że przekroczono specyfikacje wymagane przez bieżące tytuły do ​​przyszłego systemu.

Grafika

Nowoczesne gry, a zwłaszcza tytuły 3D, zazwyczaj wymagają zainstalowania karty graficznej z własną dedykowaną pamięcią. Tańsze laptopy często używają bardziej podstawowego zintegrowanego układu graficznego, który dzieli pamięć komputera. Pamiętaj, aby wybrać laptop z wysoką wydajnością karty graficznej. Większość gier umożliwia skonfigurowanie szczegółowych ustawień graficznych. Im większa karta graficzna, tym bardziej laptop będzie w stanie obsługiwać.

Wydajność

Rozmiar ekranu laptopa i dostępna rozdzielczość są ważne, jeśli planujesz korzystać z urządzenia do gier. Większe ekrany zwykle oznaczają, że laptop jest cięższy i mniej przenośny, ale większy ekran może oferować większą rozdzielczość, a tym samym więcej szczegółów. Porównaj rozmiar ekranu wraz z rozdzielczością, aby znaleźć właściwy kompromis pomiędzy rozmiarem i szczegółem. Jeśli planujesz wydrukować obraz do projektora lub telewizora z płaskim ekranem, powinieneś również sprawdzić opcje wyjścia TV dostarczone z laptopem.

Oprogramowanie

Sprawdź system operacyjny dostarczony z komputerem przenośnym pod kątem wymagań systemowych gier, które chcesz zagrać. Niektóre gry mogą nie obsługiwać najnowszych systemów operacyjnych lub 64-bitowych wersji systemu operacyjnego.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.