Czy Felon może uzyskać pełnomocnictwo?

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Czy Felon może uzyskać pełnomocnictwo?


Życie trwa, a skazany przestępca służy do więzienia, a rodzina i przyjaciele z zewnątrz mogą potrzebować dbać o sprawy więźniów, podczas gdy on jest więziony. Niektóre zadania wymagają uprawnień do działania w imieniu więźniarki. Pełnomocnictwo może dać ten organ prawny, a przekonanie o przestępstwie nie zabiera zdolności osoby do uzyskania takiego dokumentu.

Funkcje pełnomocnictwa

Pełnomocnictwo jest dokumentem prawnym, w którym więzień, nazywany kapitanem, upoważniał kogoś innego, zwanego agentem, do wykonywania określonych czynności prawnych w jego imieniu. Pełnomocnictwo może być dostosowywane do niemal każdej sytuacji, podając wąskie lub szerokie uprawnienie do agenta w zależności od okoliczności. Pełnomocnictwo może podejmować decyzje medyczne, a także decyzje finansowe, a nawet coś tak prostego, jak zezwalanie agentowi na odebranie poczty głównej.

Pełnomocnictwo stosuje się do więźniów

Pełnomocnictwo może być szczególnie użyteczne dla więźniów, ponieważ więźniowie nie mają dostępu do wielu aspektów życia przed więzieniem. Na przykład pełnomocnictwo, jeśli to konieczne, może umożliwić małżonkowi więźniarkę zapisanie ich dzieci do szkoły. Podobnie pełnomocnictwo może pozwolić przyjacielowi na dostęp do konta bankowego więźniarkę lub sprzedać pojazd. Ogólnie rzecz ujmując, pełnomocnictwo powinno być tak wąskie, aby więzień nie dawał zbyt dużej władzy swojemu agentowi. Więźniom może być trudne monitorowanie działań jego agenta lub nie pozwalanie agentowi na wykorzystanie tej sytuacji.

Zdolność do podpisania pełnomocnictwa

Więzień nie traci zdolności do podpisywania prawomocnego pełnomocnictwa tylko dlatego, że jest więziony. Aby podpisać pełnomocnictwo, więzień musi spełniać te same wymogi prawne, co inne zobowiązanie, co oznacza, że ​​musi być dorosłym zdrowym umysłem. Jeśli więzień ma problemy ze zdrowiem psychicznym, które czynią go niezdolnym do zrozumienia dokumentu, który podpisuje lub jego znaczenia, prawdopodobnie nie jest zdrowy umysł i nie może legalnie podpisać pełnomocnictwa. Jednak sprawca nie jest uważany za nieuprzejmy umysł tylko dlatego, że został skazany za przestępstwo.

Więzień dostępu do pełnomocnictwa

Chociaż więzień może posiadać zdolność prawną do pełnienia pełnomocnictwa, praktyczne aspekty uzyskania pełnomocnictwa mogą stanowić wyzwanie. Dokumenty wysyłane do więźniów są zazwyczaj sprawdzane przez personel więzienny, aby upewnić się, że nie zawierają ani skrytek ani ukrytych wiadomości. Więzienia mogą mieć programy mające na celu ułatwienie przekazywania ważnych dokumentów prawnych, takich jak pełnomocnictwa. Na przykład więzienia w Kansas mają specjalną procedurę umożliwiającą więźniom podpisywanie i przekazywanie pełnomocnictw, w tym wymóg uzyskania zgody od naczelnika lub jego wyznaczonego. Wardens może zdecydować, czy zezwala na pełnomocnictwo w oparciu o okoliczności i przedmiot dokumentu. Więźniowie muszą sprawdzić się z pracownikami swojego ośrodka zatrzymania, aby ustalić, jakie przepisy mają do nich zastosowanie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.