Czy jeść kasztany?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Czy jeść kasztany?


Jeśli jesteś ogrodnikiem domowym, nękanym przez jednego lub więcej geforów, wiesz, że teraz geferci będą jeść prawie wszystko - o ile jest to część rośliny. Chociaż ich ulubione potrawy są delikatnymi korzeniami drzew, krzewów i kwiatów, to gorynie będą jeść także naziemną roślinność, nasiona, owoce i orzechy - w tym kasztany.

Nie jedź nakrętkami

Upewnij się, że naprawdę masz pijaków w swoim podwórku, zanim się martwisz zbytnio o bezpieczeństwo swoich kasztanowców (Castanea spp.) Aktywność gophera wygląda bardzo podobnie do aktywności molowej, a jeśli masz krowy, nie musisz się martwić o swoje Kasztany: Moles jeść grube i owady. Oba gryzonie pozostawiają grzędy brudu w pobliżu otworów wylotowych, ale grofry opuszczają stosunkowo płaskie, półksiężycowe kopce, podczas gdy kopce grzbietu wyglądają jak miniaturowe wulkany. Gophers opuszczają również otwory wylotowe w pobliżu kopców, które są pod napięciem brudu, jeśli gopher jest gotowy do karmienia.

Zejście Drzewem

Dziwne jest, że taki nieśmiały chłopak może zeskoczyć całe drzewo, ale to właśnie może się zdarzyć, jeśli masz głodny gopher w swoim krajobrazie. Zgodnie z katalogiem Rolnictwa i Zasobów Naturalnych Uniwersytetu Kalifornijskiego nie chodzi tylko o orzechy kasztanów, które mogą być narażone na niebezpieczeństwo: Gophers mogą poważnie uszkodzić lub zabić młode kasztany. W rzeczywistości mogą poważnie uszkodzić lub zabić każde młode drzewo, ponieważ nie są dyskryminującymi żywicielami. Każde korzenie zrobi, a jeśli uszkodzą wystarczająco dużo korzeni drzewa - zwłaszcza jeśli uszkodzą wszystkie korzenie otaczające drzewo - to drzewo umrze. Morscy wiedzieli również, że jedzą kory drzew.

Starsi, Lepiej

Ogólnie rzecz biorąc, starsze drzewo kasztanowca, tym bardziej prawdopodobne jest, aby przetrwać kawałek gopher nibbling. Wiele zależy od zdrowia drzewa - czasem starsze drzewa cierpią z powodu chorób grzybowych, chorób bakteryjnych lub słabego drewna. Mimo to, sama wielkość systemu korzeniowego drzewa prawdopodobnie uniemożliwi jej zbyt duże uszkodzenie przez gophera. Chociaż ośmioro gatunków kasztanowców ma szerokie rozmiary, większość rośnie do 50 stóp lub więcej. Najmniejszy, Castanea pumila, może nadal osiągnąć maksymalną wysokość około 25 stóp. Ogólnie rzecz ujmując, drzewa kasztanowców rozwijają się w strefie wytrzymałościowej od 4 do 7 działu rolnictwa w Stanach Zjednoczonych, ale różnią się one w zależności od gatunku.

Pobierz 'Em Gone'

Gophers są trudne do wyeliminowania. Najlepszym sposobem na to jest pułapka i zabijanie - jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że ich nie ma. Zatrucie jest również skuteczne, ale jeśli masz zwierzęta lub dzieci, to nie jest bardzo bezpieczne. Klatki Gopher mogą być użyte podczas sadzenia kasztanów, ale nie można zrobić wiele dla starszych, dojrzałych drzew. Zdaniem University of California IPM Online repliki Gophera po prostu nie działają. Jeśli gferci poważnie wpływają na zbiorów kasztanowca, najlepszym rozwiązaniem jest zadzwonienie do profesjonalisty, aby pozbyć się pijaków na stałe.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.