Czy mogę używać kabla koncentrycznego RG6 lub RG59 do telewizora plazmowego 1080P?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Czy mogę używać kabla koncentrycznego RG6 lub RG59 do telewizora plazmowego 1080P?


RG6 zapewnia szybszą i wyraźniejszą transmisję

Kabel koncentryczny umożliwia podłączenie telewizora do źródła zasilania, takiego jak kabel lub odbiornik satelitarny. RG6 jest grubszym typem przewodu koncentrycznego, ponieważ zawiera grubszy przewód i większą izolację w kablu. Dodatkowa grubość umożliwia transmisję większej przepustowości przy mniejszym zakłóceniu sygnału. Ponieważ transmisja sygnału jest szybsza i wyraźniejsza, RG6 zapewnia doskonałą opcję podłączania telewizora o wysokiej rozdzielczości do źródła wysokiej rozdzielczości.

RG59 zapewnia wystarczające połączenie analogowe

Jako kabel o niższej jakości RG59 nie jest zalecany do stosowania w wysokiej rozdzielczości przewodowych lub satelitarnych systemach. Niemniej jednak, kabel RG59 może zapewnić odpowiednie połączenie z analogowego sygnału kablowego do telewizora o wysokiej rozdzielczości. Jednakże, RG59 pokazuje degradację sygnału w przypadku stosowania w dłuższych długościach kabli i może łatwo łamać się, gdy kabel ulegnie pęknięciu, na przykład z gwoździami lub zszywkami.

Dolna linia

W przypadku systemów o wysokiej rozdzielczości RG6 jest lepszym wyborem niż kabel RG59. RG59 może być do zaakceptowania, ale w żaden sposób nie preferowany w jednym przypadku: jeśli telewizor wysokiej rozdzielczości jest podłączony bezpośrednio do pobliskiego gniazdka analogowego na ścianie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.