Czy moje karty upominkowe mogą się pogarszać?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Czy moje karty upominkowe mogą się pogarszać?


Karty upominkowe są popularnymi przedmiotami, które oszczędzają czas i wysiłek. Jako odbiorca karty dostajesz się do sklepów na przedmioty, które lubisz, co eliminuje konieczność wymiany i zwrotu kosztów. Chociaż wygodne, konsumenci tracą miliard dolarów rocznie z kartami prezentowymi. Emitenci kart dokonują "zabijania". Jeśli masz karty upominkowe, użyj ich mądrze. Jeśli tego nie zrobisz, stracisz pieniądze, podczas gdy emitent karty prezentowej wpłaca pieniądze.

Definiowanie amortyzacji

Po otrzymaniu nowej karty podarunkowej jej wartość jest równa kwocie dolara odzwierciedlonej na twarzy karty. Jeśli utrzymasz kartę przez długi czas bez jej użycia, ta ilość zaczyna się stopniowo zmniejszać, co jest określane jako "amortyzacja".

Rodzaje amortyzacji

Twoja karta upominek może zostać obniżona na dwa sposoby. Niektóre karty odejmują ustaloną kwotę w dolarach jako "opłatę za utrzymanie" z dostępnej kwoty karty. Na przykład na pozostałe saldo odejmuje się 1 dolara dziennie. Inne karty są amortyzowane w oparciu o procent oryginalnej wartości karty. Na przykład karta traci 2 procent swojej wartości każdego dnia. Aby ustalić, jaki rodzaj amortyzacji odnosi się do Ciebie, zapoznaj się z warunkami dołączonymi do karty. Terminy te można często znaleźć na odwrocie karty.

Minimalizacja amortyzacji

Aby zminimalizować amortyzację karty, użyj jej jak najszybciej. Podczas robienia zakupów kartą nie próbuj pozostawiać reszty. Często klient pozostawia po sobie parę dolarów na karcie, zamierzając ją później wykorzystać. Można jednak łatwo zapomnieć, że nadal masz fundusze na karcie, a kiedy pamiętasz, niektóre z tych wartości zostały już utracone.

Pozostały niewielki bilans

Jeśli mała saldo pozostała na karcie, nie wyrzucaj karty. Możesz nadal używać karty w punktach sprzedaży detalicznej, które pozwalają na transakcje "Split Tender", w których płacisz za część Twojego zakupu przy użyciu środków pozostających na karcie upominkowej i używasz innej metody, aby zapłacić różnicę. Na przykład możesz kupić 20 USD, ale pozostało tylko 2 USD na karcie. Zapłacić 2 USD ceny zakupu przy użyciu karty prezentowej i zapłacić pozostałe 18 USD gotówką lub inną kartą kredytową.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.