Czy nadtlenek benzoilu jest bezpieczny w czasie ciąży?

Admin 34 Views 0 comments
Advertisement

Czy nadtlenek benzoilu jest bezpieczny w czasie ciąży?


Nadtlenek benzoilu jest substancją chemiczną, która działa jako środek bielący. Często występują w farbach do włosów, wybielaczach zębów i leczeniu trądziku, nadtlenek benzoilu jest stosowany najczęściej jako miejscowy krem ​​lub żel, który może być nakładany na skórę. Miejscowy nadtlenek benzoilu jest oferowany w kasach w niskich stężeniach. Wyższe stęŜenia nadtlenku benzoilu są równieŜ dostępne w zaleŜności od lekarza. Produkty marki nadtlenku benzoilu na receptę na receptę to Benoksyl, Benzac, Zoderm, Benzagel, Neobenz Micro, Persa-Gel, Triaz i Vanoxide.

Uwagi

Nadtlenek benzoilu można stosować w czasie ciąży, ale tylko za zgodą lekarza. Ta substancja chemiczna wchłania się w skórę podczas używania i nie wiadomo, czy substancja chemiczna przechodzi do mleka kobiecego. Najważniejsze jest, aby nie nadużywać nadtlenku benzoilu u kobiet w ciąży, a więc nie ma wpływu na płód.

Funkcjonować

Nadtlenek benzoilu działa w leczeniu trądziku, aby zmniejszyć obecność bakterii na skórze i zwiększyć szybkość obracania skóry. W farbowaniu włosów i wybielaniu zębów nadtlenek benzoilu służy do usuwania zabarwienia włosów lub zębów poprzez usunięcie koloru. Nadtlenek benzoilu jest również czasami używany w przemyśle do wytwarzania mąki i żywic przemysłowych.

cechy

Ze względu na nieznane działanie nadtlenku benzoilu na płód, kobiety w ciąży powinny zachować ostrożność podczas stosowania zabiegów na skórę. Jeśli podczas ciąży należy stosować produkt zawierający nadtlenek benzoilu, należy wybrać produkt zawierający najniższe stężenie substancji chemicznych. Produkty do leczenia trądziku nadtlenkiem benzoilu zazwyczaj zaczynają oczyszczać skórę po około trzech tygodniach stosowania. Po ośmiu lub kilku tygodniach stosowania obserwuje się optymalne korzyści nadtlenku benzoilu.

Rodzaje

Istnieje wiele różnych produktów trądzikowych, które zawierają nadtlenek benzoilu, w tym środki czyszczące, kremy, żele, mydła, płyny i płyny czyszczące. Te leki są dostępne w stężeniach od 2,5 do 10 procent. Instrukcje dotyczące stosowania różnią się w zależności od produktu, ale większość leków benzoilowych jest stosowanych jeden lub dwa razy na dobę przez cały okres utrzymywania się trądziku. Ogólnie rzecz biorąc leki nadtlenkowe benzoilu zawierają stężenie 10% nadtlenku benzoilu; Bez recepty środki zaradcze zawierają 2,5 do 5 procent nadtlenku benzoilu.

Ostrzeżenie

W swojej czystej formie nadtlenek benzoilu jest palny i toksyczny. Czyste preparaty chemiczne nie są jednak dostępne dla konsumentów. Niektórzy ludzie mogą być wrażliwi na nadtlenek benzoilu i kontakt z chemikaliami mogą powodować podrażnienia skóry, pieczenie i swędzenie tych osób. Po pierwszym użyciu nadtlenek benzoilu może powodować suchość i lekkie podrażnienie, które zwykle ustępuje po tygodniu użytkowania.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.