Czy nadtlenek benzoilu sprawia, że ​​hiperpigmentacja jest gorsza?

Admin 3 Views 0 comments
Advertisement

Czy nadtlenek benzoilu sprawia, że ​​hiperpigmentacja jest gorsza?


Nadtlenek benzoilu jest lekiem powszechnie stosowanym w leczeniu trądziku przewlekłego. Ma łagodny efekt suszenia, który pomaga kontrolować olej. Może to jednak powodować podrażnienia skóry.

Nadmierna pigmentacja po podrażnieniu

Raz trądzik plamki zostały usunięte, często opuszczają ciemne plamy na skórze. Stan ten jest znany jako hiperpigmentacja po podaniu zapalnym. Chociaż te plamy znikną w końcu, ich obecność może być frustrująca. Amerykańska Akademia Dermatologii twierdzi, że podrażnienie spowodowane przez stosowanie nadtlenku benzoilu może wydłużyć czas trwania hiperpigmentacji wywołanej trądzikiem, zwłaszcza w ciemniejszych odcieniach skóry.

Alternatywne leki

Strona American Academy of Dermatology zaleca, aby osoby z ciemniejszymi odcieniami skóry zdecydowały się na retinoidowe leki stosowane w leczeniu trądziku przewlekłego. Retinoidy, takie jak adapalen, tazaroten i tretinoina, są mniej wysychające na skórę i można je otrzymać na receptę od dermatologa.

Leczenie hiperpigmentacji pozapalne

Środek bielący, taki jak hydrochinon, może polepszyć wygląd hiperpigmentacji po-zapalnej. Niewielkie stężenia do 2 procentowego hydrochinonu są dostępne w kasie, a 4-procentowy hydrofobowy zabieg miejscowy jest dostępny w recepturze, zauważa Amerykańska Akademia Dermatologii.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.