Czy soczewki kontaktowe sprawiają, że uczniowie są większymi?

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Czy soczewki kontaktowe sprawiają, że uczniowie są większymi?


Soczewki kontaktowe na receptę nie powodują, że źrenica oka staje się większa. Niemniej jednak istnieje tendencja wzrostowa kobiet noszących soczewki kontaktowe, które sprawiają, że oczy wydają się duże i dziecinne w wyglądzie.

Soczewki okrągłe

Soczewki kontaktowe sprzedawane bez recepty są niezgodne z prawem USA, ale kobiety w Ameryce i za granicą domagają się soczewek kontaktowych. Kontrowersyjne kręgi sprawiają, że oczy wydają się większe niż są, zbliżone do doe, wygląd anime. Wielokątne spojrzenie zostało popularyzowane przez wiele azjatyckich kobiet w Korei Południowej, Japonii, Singapurze i innych krajach. Według The New York Times, wygląd stworzony przez noszenie kontaktów w kręgach nazywany jest Ulzzang w Korei, co jest krótkie dla "najlepszej twarzy" lub "ładnej".

Ryzyko oczu

Wielu optyków wyraziło obawę, że soczewki kosmetyczne okrągłe są ryzykowne. Złącza okrągłe nie są tak przepuszczalne, jak standardowe kontakty na receptę, dzięki czemu wystarczająco dużo tlenu może nie dotrzeć do oczu. Złącza okrągłe mogą zarysować powierzchnię oczu z powodu niewłaściwego dopasowania i prowadzić do infekcji bakteryjnych. Według CNN, obrzęk, reakcja alergiczna i ewentualne przejściowe lub trwałe utraty wzroku są również możliwe w przypadku kontaktu z kręgiem.

Wciągająca tendencja

Kontakty z kręgami stały się coraz większym trendem w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Soczewki kosztują około 20 do 30 dolarów za parę, a kobiety na całym świecie dzielą się wskazówkami online, gdzie mogą je nabyć nielegalnie. Wielu codziennych użytkowników okularów kontaktowych uważa je za nieszkodliwe, porównując popping w soczewki do noszenia tuszu do rzęs lub kredki do powiek.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.