Czy wódka osiada na dnie mieszanego napoju?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Czy wódka osiada na dnie mieszanego napoju?


W standardowym napoju mieszanym wódka zazwyczaj wzrasta do góry, ale wszystko zależy od gęstości twojego miksera. Niezależnie od tego, czy wódka umywa się lub pływa, proste mieszanie naprawia sytuację i pobudza smak i kolor Twojego napoju na dobre. Własności osadowe wódki stają się nieco bardziej skomplikowane, jednakże, gdy wchodzą na warstwowy obszar napoju. Krakersy warstwowe charakteryzują się ułożonymi pasmami różnych cieczy, co czyni je wspaniałym kolorowym napojem. Zanim zdecydujesz się na ułożenie wódki lub koktajlu, musisz dokładnie wiedzieć, gdzie spadnie twoja wódka.

Nauka rozliczania

Ciecze, takie jak wódka wzrastają lub osiadają ze względu na ich względną gęstość, znaną także jako ciężar właściwy. Chociaż każda ciecz może zajmować taką samą ilość miejsca, każda oferuje własną masę na jednostkę objętości. Słodkie, grube, słodkie napoje mają gęstszą grawitację, co sprawia, że ​​umywają na dnie szkła, a mniej gęste ciecze takie jak wódka mają tendencję do podnoszenia się na szczyt. Aby utworzyć najczystsze warstwy w warstwowym napoju, użyj długiej, płaskiej łyżeczki. Umieść łyżeczkę na powierzchni dolnej warstwy, a następnie powoli wlać następną warstwę na łyżkę, aby delikatnie rozlać się na wierzchołek niższej warstwy, powtarzając proces z każdą warstwą.

Powstające duchy

Niezależnie od tego, czy twoja wódka się osiada, zależy wyłącznie od płynów, z którymi się miesza lub warstwuje. Wódka charakteryzuje się gęstością około 0,95, co oznacza, że ​​większość alkoholi umywa się pod tym napojem. Wódka płynie ponad popularnymi koktajlami, takimi jak większość odmian anyżowego likieru, likierów kremowych i kawowych, likierów owocowych, schnapps, brandy i lekkiego rumu. Wódka wzrasta także nad typowymi mikserami, w tym toniką, sokiem żurawinowym, sokiem pomarańczowym i napojami bezalkoholowymi, które charakteryzują się wartościami znamionowymi grawitacji w zakresie od około 0,98 do 1,05. Gdy mieszalniki osiądą, wymieszaj swój napój, mieszając go okrągłym ruchem tak, aby miseczka łyżka spływa na dół szkła, poruszając ruchem nadgarstkiem.

Kiedy Wódka Falls

W rzadkich przypadkach wódka osadza się na dnie szkła. Jeśli inne płyny w napoju mają większą ciężar właściwy, będą zmuszać alkohol do dołu. Gin zazwyczaj charakteryzuje się specyficznym grawitacją tylko włosem pod wpływem wódki, podobnie jak niektóre lekkie odmiany tequili. Wody woskowe lub naparowane, takie jak jagody, owoce cytrusowe i inne o smaku owocowym, posiadają znamionowe wartości ciężaru wynoszące od około 0,96 do 0,98, co czyni je bardziej prawdopodobnymi w przypadku napojów spirytusowych o małej gęstości, takich jak gin, tequila lub ciemny rum. Ciężar właściwy różni się w zależności od marki alkoholu - whisky waha się od około 0,92 do 1,00 lub powyżej, np. Dlatego możesz eksperymentować, jeśli robisz koktajle z wódką.

Inspirujące Koktajle

Można zauważyć wódkę lub osiedlić się w podstawowych napojach warstwowych, takich jak Seabreeze # 2. W przypadku tego koktajlu zacznij od lodu w szkle Collinsa, a następnie napełnij je półgrankowym sokiem żurawinowym. Napełnij około jednej czwartej szklanki sokiem z różowego grejpfruta i sokiem z limonki, układając się w miarę. Wypij się z końcową warstwą dwóch wódek, aby uzyskać subtelny wygląd gradientu. W przypadku bardziej odurzonego napoju, amerykański strzelec ma połowę grenadyny na dole, środkową warstwę jednej wódki i górną warstwę jednej części niebieskiego curacao, co sprawia, że ​​patriotyczny ułożony strzał. Miłośnicy kawy mogą cieszyć się Antwoine, kieliszek wykonany z równych części kawa likierowa, wódka truskawkowa i wódka waniliowa, od góry do góry w tej kolejności.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.