Czy wszystkie odmiany grzybów są miękkie u góry, gdy dojrzałe?

Admin 5 Views 0 comments
Advertisement

Czy wszystkie odmiany grzybów są miękkie u góry, gdy dojrzałe?


Gruszka europejska (Pyrus communis), typ najczęściej rosnący i konsumowany w Stanach Zjednoczonych, staje się miękki na całym szczycie dojrzałości. Nie jest to jednak kwestia, kiedy stanie się gotowa do zbiorów. Ponieważ gruszki dojrzewające często wyrastają w wyniku gruntownej konsystencji i gnić na rdzeniu, zbiory przychodzą, gdy owoce osiągają dojrzałość, ale nadal są trudne. Zakończenie procesu dojrzewania wewnątrz pomieszczeń umożliwia wewnętrzne i zewnętrzne ciało dojrzewanie w tym samym tempie.

Kiedy do żniwa

Wśród najdłużej żyjących drzew owocowych gruszka kwitnie w strefie odporności na rośliny w Departamencie Rolnictwa Stanów Zjednoczonych w USA 3 do 10. Okres zbiorowy dla gruszek występuje od lipca do końca października, w zależności od odmiany i regionu. Gdy skóra gruszki rozjaśni się na jasnozielony lub zielono-żółtą odcień, ale zanim stanie się całkowicie żółta, powinna być gotowa do pobrania. Innym wskazaniem dojrzałości jest to, że łodyga owocu łatwo oddziela się od rozgałęzienia, gdy jest skręcana w górę. Aby upewnić się, że gotowość zbioru, wyciąć jedną gruszkę, aby zobaczyć, czy nasiona w środku zmieniły kolor na brązowy. Średnio, w ciągu sześciu lat, standardowe gruszki ponoszą znaczne plony, a karłowate odmiany zajmują tylko trzy lub cztery.

Zimne przechowywanie po zbiorze

W miarę możliwości przechowuj gruszki zbierane w temperaturze od 30 do 40 stopni Fahrenheita w zaciemnionym miejscu. Nie będą zamarzać w dolnym końcu zakresu temperatur, ponieważ cukier owocowy działa jako środek przeciw zamarzaniu. Im chłodniejsze miejsce przechowywania, tym dłużej będą się zachowywać. Wymagane jest co najmniej kilka dni chłodzenia w celu właściwego dojrzewania. Bez tego gruszka może siedzieć aż do rozkładu, nigdy nie osiągając dojrzałości. Chociaż od kilku dni odmiana znana z gatunku "Bartlett" może wyjść z chłodni, odmiany zimowe, takie jak "Anjou", "Comice" czy "Bosc", potrzebują od dwóch do sześciu tygodni chłodu. Kiedy są gotowe do użycia, przytrzymaj gruszki w temperaturze 60 do 65 stopni Fahrenheita, podczas gdy dojrzewają i zmiękczają.

Badanie dla dojrzałości

Delikatnie nacisnij kciuk w gruszkę tuż poniżej punktu, w którym łączy się owoce i łodygi. Jeśli ciało równomiernie daje ciśnienie, można zjeść dojrzałą gruszkę. Aby przyspieszyć proces dojrzewania, włóż gruszkę do papierowej torebki jabłkiem lub bananem, z których oba wypuszczają duże ilości gazu etylenowego. Gruszki pochłaniają gaz i zaczynają produkować własne. Obróć gruszki ostrożnie na wszystkich etapach, ponieważ są one łatwo pokruszone lub posiniaczone.

Różnice Asian Pear

Znacznie rzadziej niż europejskie odmiany, gruszka azjatycka (Pyrus pyrifolia) rośnie w strefach USDA 5b do 10a. Przypominają jabłka, są okrągłe, chrupiące i mocniejsze niż typowe gruszki. W przeciwieństwie do ich europejskich odpowiedników, należy pozwolić im dojrzewać na drzewie. Niech odchodzą od zieleni do żółci na żółto przed zebraniem. Nawet po dojrzewaniu można je trzymać na drzewie przez dłuższy okres bez rozkładu. Utrzymanie ich w chłodni jest korzystne, jednakże, dopóki nie będziesz gotowy jeść. Większość azjatyckich gruszek może być przechowywana przez kilka miesięcy.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.