DIY: Centralny sklep z próżniami Vac

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

DIY: Centralny sklep z próżniami Vac


Budowanie własnego centralnego systemu czyszczenia podciśnieniowego opartego na jednym z potężnych próżni typu sklepowego jest przyjemnym i wydajnym projektem. Duże próżniowe silniki mają silniejsze silniki i zapewniają znacznie więcej przepływu powietrza niż standardowe domowe odkurzacze. Będą również ssać wodę. Odkurzacze sklepów integrują również całkowicie niezależną dmuchawę, aby w sposób ciągły ochłodzić silnik, czy wąż podciśnieniowy jest zatkany, czy nie.

Mój rodzaj miejsca?

Do tej pory najprostszym i najlepszym sposobem na odkurzanie jest budowa nowej konstrukcji. Instalacja systemu posprzedażowego niemal przewiduje, że w każdym pomieszczeniu znajduje się piwnica ze stacjami wtykowymi węża podłogowego, ponieważ system będzie musiał być instalowany w piwnicy. Zapomnij o istniejącej kondygnacji bez piwnicy.

Odkurzanie na sucho i na mokro

Większość 2010 mokrych i suchych próżni sklepowych mają zbiorniki z tworzyw sztucznych o dużej wytrzymałości. Wiele z nich posiada również zawory spustowe na dnie, umożliwiające odprowadzanie wody po odkurzeniu. Pozwala to na wykorzystanie centralnego systemu do podnoszenia wody w celu czyszczenia gładkich podłóg szczotkami lub mopami. Niektórzy użytkownicy korzystają z dwóch identycznych odkurzaczy sklepowych, gdy częste są przejścia między suchym i mokrym odkurzaczem. Łączą zawór przełączający w przewodzie próżniowym, który umożliwia użytkownikowi zmianę przewodu ściennego na dowolną jednostkę. Zawór zwrotny z wylewki mokrej do spustu pozwala na samoczynne opróżnienie po użyciu.

Potrzebne materiały

System pierwszej klasy rozpoczyna się od dwóch próżni, jednej dla suchej i jednej do użycia na mokro, z zaworem przełączającym, aby wybrać jeden lub drugi. Wybierz miejsce w podłodze w każdym pokoju na stację i kup 25-procentowy więcej 3-calowy PCV biały harmonogram 40 rurek niż całkowite pomiary. Chodzi o to, aby uruchomić główną linię bagażową długość domu i gałązki do niej z każdego pokoju. Zakup wymaganej liczby trójników i łokci oraz cementu PCV. Podłączyć dodatkowe odcinki węża z zaciskami, aby przejść z przewodów na odkurzacze. Zasilacze dostarczają wiele gumowych tulei.

System sterowania i gniazda wtykowe

Użyj przekaźnika o znamionowej wartości 20 A z 12-woltowym cewką DC, aby kontrolować każdą jednostkę. W każdym stanowisku umieść przełącznik SPDT jednobiegunowy / podwójny rzucający. 12-woltowy transformator ścienny DC zasila system sterowania i umożliwia niedrogi przewód 18-stykowego głośnika do podłączenia. Każda stacja powinna mieć płytę grodziową z tworzywa sztucznego HDPE (materiał tnący) z króćcem rurowym i tuleją gumy, aby zaakceptować albo zatyczkę (osłona końcowa PVC) lub wąż podciśnieniowy, który może być nieco mniejszy niż trzy cale. Przełącznik SPDT jest również zamontowany w płycie.

Korzystanie z systemu

Podłącz wąż do stacji pokojowej, wybierz próżnię za pomocą przełącznika, a miejsce zostanie oczyszczone w mgnieniu oka.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.