Dlaczego dysk twardy rozbił się na komputerze Mac

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Dlaczego dysk twardy rozbił się na komputerze Mac


Jesteś w samym środku sfinalizowania ważnego dokumentu, pobieranie najnowszych filmów z Twojego ulubionego zespołu lub wysyłanie e-maila zmieniającego życie na komputerze Mac, gdy dysk twardy ulegnie awarii. Istnieją różne powody, dla których dysk twardy na komputerze Mac może ulec awarii, z których każdy spowoduje frustrację.

Błąd logiczny

Chociaż niektórzy mogą czuć się, że tylko komputery są przeznaczone do zakażenia wirusem, komputery Mac są również podatne. Wirus - czasem nazywany logiczną awarią dysku twardego - może spowodować awarię dysku Mac, co powoduje, że komputer jest bezużyteczny. Jeśli martwisz się o Twój Mac rozwijający się wirus, zainwestuj w oprogramowanie antywirusowe. Niezależnie od tego, czy zainstalujesz to oprogramowanie, czy nie, zawsze bądź otwarty na wskaźniki wirusów. Podejrzane wiadomości e-mail z jeszcze bardziej podejrzanymi liniami dołączonymi do nich z nieznanych źródeł są często używane do uwolnienia wirusa na komputer z systemem Mac. Po zainfekowaniu komputer może rozprzestrzeniać wirusa na inne komputery, zabijając liczne dyski twarde w tym procesie.

Fizyczne niepowodzenie

Fizyczna awaria dysku twardego oznacza mechaniczne uszkodzenie dysku twardego. Może się to zdarzyć z różnych powodów, w tym ogólnego zużycia. Starsze komputery Mac są bardziej skłonne do fizycznej awarii po prostu ze względu na ich wiek. Jeśli komputer Mac nie został poprawnie zainstalowany - np. Wepnięcie go lub upuszczenie - dysk twardy może ulec uszkodzeniu i w końcu zepsuć się. Część kurzu lub brudu może powodować, że głowice odczytu i zapisu się zacierają przeciwko magnetycznej części dysku twardego, niszcząc warstwę ochronną w tym procesie. Spowoduje to awarię dysku twardego.

Znaki ostrzegawcze

Mac wyświetli ci znaki ostrzegawcze, że mają problemy z dyskami twardymi, co może prowadzić do pełnego zdumienia. Jeśli komputer Mac zaczyna zamrozić regularnie, może to wskazywać na awarię dysku twardego. Jeśli ekran zmieni kolor na niebieski i klawiatura przestanie odpowiadać, może to spowodować awarię dysku twardego. Jeśli Mac spontanicznie uruchomi się ponownie bez wydawania poleceń do takiego działania, dysk twardy może być winnym. Mogą to być oznaki wirusa, więc upewnij się, że jest to dysk twardy przed próbą jego naprawienia lub naprawienia przez profesjonalistów.

Być chroniony

Jeśli posiadasz komputer Mac, należy zachować najwyższą ostrożność, aby chronić pliki w przypadku awarii dysku twardego. Jeśli dysk twardy komputera Mac cierpi na logiczny wypadek, pliki będą łatwiejsze do odzyskania niż w przypadku fizycznego wypadku. W obu przypadkach lepiej jest mieć profesjonalne rozwiązanie problemu, chyba że masz ochotę na technikę dysku twardego. Zawsze kopie zapasowe danych za pomocą dysku flash, napędu kieszonkowego lub zewnętrznego napędu, jeśli dane nie mogą być zapisane po awarii.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.