Dlaczego Dzieci Entuzjastyczne?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Dlaczego Dzieci Entuzjastyczne?


Dzieci mają naturalną ciekawość o otaczającym ich świecie od chwili ich urodzenia. Niemowlęta wykorzystują wszystkie zmysły do ​​zbadania tego, co jest w zasięgu ręki. Niemowlęta i przedszkolaki wykazują potrzebę poznania i zrozumienia swojego świata, zadając wiele pytań: "dlaczego?" Pytania. Kiedy dzieci starzeją się, stają się powiązane i inwestują w to, co ich najbardziej interesuje.

Dzieci Urodzone Ciekawe

Każdy dzień przynosi nowe doświadczenie edukacyjne dla Twojego dziecka. Dziś wiele dzieci ma natychmiastowy dostęp do zdobywania wiedzy i zabawy z iPadem, e-czytnikami, smartfonami i mnóstwem dostępnych aplikacji. Mimo wszystkich dostępnych narzędzi, nie wszystkie dzieci zachowują ciekawość i entuzjastę w okresie dojrzewania. Możesz pielęgnować dziecku wyobraźnię, regularnie czytając do niego, grając różne gry, chodząc na spacer i wskazując różne szczegóły w przyrodzie, pozwalając mu zbadać przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i zadając mu tajemnicze pytania, które zaczynają się od "Dlaczego ...? " I co myślisz...?"

Ciekawość otwiera drogę do zaufania

Ciekawość zachęca dzieci do dalszej eksploracji i próbowania nowych rzeczy. Te nowe doświadczenia pomagają dzieciom czuć się związani i mieć kontrolę nad swoim światem. Jednak będzie czas, kiedy Twoje dziecko będzie zmagać się z rozwiązaniem problemu. Zachęć ją do samodzielnego wytypowania rzeczy, a jeśli będzie tego szukała, zaoferuj wsparcie. Unikaj jej mówienia: "Robisz to źle. Pozwól, że zrobię to za ciebie ", ponieważ wywołuje poczucie niekompetencji. Dzieci poczują poczucie satysfakcji i zwiększenie pewności, że rozwiązują problem samodzielnie.

Ufne dzieci są motywowane uczniami

Ufne dzieci są na ogół bardziej chętne do nauki różnych rzeczy; Są ciekawsi, bardziej entuzjastyczni i kreatywni. Wprowadzenie nowych, wzbogacających doświadczeń dla Twoich dzieci pomaga generować zaufanie i opiera się na ich poprzednich sukcesach. Ufne dziecko ma silne poczucie własnej wartości wśród swoich rówieśników i potrafi budować pozytywne relacje, lepiej rozwijać swój stan akademicki i rozwijać zdrowe poczucie jaźni, które będzie nosić z nim w dorosłym wieku.

Wsparcie rodzicielskie w rozwijaniu entuzjazmu

Jako rodzic możesz wzbudzić entuzjazm swoich dzieci, starając się rozwinąć możliwości i działania w ich interesie. Pozwól swoim dzieciom zbadać, odkrywać, rozwiązywać problemy i wymyślić rzeczy. Uczyń swój dom w bogatym środowisku uczenia się i udostępnia gry, które wykorzystują liczby, litery i słowa, które pomogą dzieciom osiągnąć różne zadania rozwiązywania problemów. Na stronie internetowej Parent Nashville, redaktor Susan Day dzieli się tym, co autor Richard Lavoie podkreśla w swojej książce pt. "Przełom motywacji: 6 tajemnic dla włączenia dziecka", czyli znaczenie komunikacji Twoich zainteresowań ze swoimi dziećmi. Kiedy twoje dzieci poczują twoje pasje w życiu, mają tendencję do podążania śladem i dzielą z Tobą entuzjazm.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.