Dlaczego mój Aluminium Pan Tarnish w Zmywarce?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Dlaczego mój Aluminium Pan Tarnish w Zmywarce?


Większość naczyń, garnków i patelni można bezpiecznie czyścić w zmywarkach. Jednak nie zatwierdzone do zmywarek mogą ulec przebarwieniu lub plamom. Intensywne zmywanie zmywarki do czyszczenia naczyń, w połączeniu z ługowym detergentem do zmywania naczyń, może powodować mrozenie aluminiowych patelni. Powierzchnie aluminiowych patelni są po prostu zbyt delikatne, aby wytrzymać środowisko zmywarki do naczyń.

Rodzaje aluminium

Anodowane aluminiowe blaty mają szarą powierzchnię, która łatwo ulega zniszczeniu w zmywarkach. Garnki wykonane z aluminium są grubsze i cięższe, ale również delikatne wykończenie nie nadaje się do zmywarek. Z reguły nie należy umieszczać żadnych naczyń aluminiowych w zmywarkach. Odbarwienie nie wpływa na użyteczność szalki, ale dla niektórych osób, przy użyciu pięknych naczyń zwiększa doświadczenie gotowania. Plastikowe garnki często pojawiają się w czasie, nawet jeśli nie myjesz ich w zmywarce, ale ulegają szybszemu osadzaniu się zrobić.

Rada

Producenci zwracają uwagę na opakowanie, jeśli naczynia są bezpieczne dla zmywarek. Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami. Uszkodzenia aluminiowych naczyń w zmywarkach mogą być niewidoczne na początku, gdyż może to zająć czas, aby powierzchnia mogła się rozbić lub zaczerwienić się. Oznacza to, że można prać raz na raz w zmywarce i zdecydować, że jest bezpieczna do mycia w zmywarce. Jednakże dodatkowe czyszczenie w zmywarce może spowodować zmatowienie szalki.

Środowisko

Zmywarki mogą ogrzewać wodę ponad 140 stopni. Ciepło jest konieczne do stopienia detergentu i usuwania smaru i zabrudzenia z najbrudniejszych naczyń. Zmywarka do naczyń często zawiera również szorstkie substancje chemiczne. Gdy chemikalia łączą się z gorącą wodą, może pozostawić mętne wykończenie na aluminiowych szalkach, które są trudne do naprawienia.

Właściwe czyszczenie

Czyste aluminiowe patelnie nie są bezpieczne dla zmywarek w zlewie kuchennej przy użyciu łagodnego detergentu do naczyń i ciepłej wody. Unikaj używania tacek ściernych lub twardych zgarniaków na patelni, chyba że są one zatwierdzone przez producenta do delikatnych patelni, ponieważ mogą zeskrobywać metale lub zarysować powłoki nieprzywierające. Płukać dokładnie po oczyszczeniu. Kwasy, takie jak sok z cytryny, mogą pomóc pozbyć się plam na aluminiowych miseczkach.

Problem plamy

W przypadku wypalonego pożywienia lub smaru, zdejmij tyle żywności ile to możliwe, plastikową łopatką lub gąbką. Użyj drewnianej łyżki do artykułów spożywczych, które są naprawdę trudne do wycierania. Po skrobaniu napełnij miseczkę gorącą wodą i pozostaw ją na około godzinę. Zakończ czyszczenie ciepłą wodą z mydłem i gąbką, a następnie osuszyć miseczkę, aby zapobiec plamieniu i zabrudzeniu się w czasie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.