Dlaczego moje kotki są żółte?

Admin 8 Views 0 comments
Advertisement

Dlaczego moje kotki są żółte?


Łapy twojego kota nagle żółkną, może się nie martwić. Niektóre żółte łapy mogą być spowodowane chorobą lub narażeniem na działanie chemikaliów, ale bardziej prawdopodobne jest, że jest to sprawca wspólnego produktu kota: ściółka kitty. Monitoruj aktywność swojego kota i zasięgnij porady medycznej, jeśli Twój zwierzak doświadcza również innych objawów, zmiany apetytu lub straty futra.

Problemy wątroby

Sprawdź, czy żadna inna część kotka nie żółknie, z wyjątkiem łap. Żółte oczy lub odbytnica mogą wskazywać na poważną chorobę wątroby i wymagają natychmiastowej wizyty u lekarza weterynarii lub szpitala. Żółte objawy mogą być również związane z żółtaczką kotów.

Kuweta dla kota

Sprawdź swoją zwykłą markę śmieci. Większość kotów opracowuje żółte łapy z naturalnych marek miotu, które obejmują użycie kukurydzy i kolb kukurydzy. Najlepszy miot Cat's World to jedna z takich naturalnych marek, które tworzą żółty kurz, który może być śledzony przez dom przez kota.

Miot z kukurydzy

Poproś lekarza weterynarii o ściółkę kotki, aby upewnić się, że jest bezpieczna dla Twojego kota. To nietypowe dla twojego kota celowe spożycie własnej ściółki. Może to jednak przypadkowo strawić je przy czyszczeniu łap lub pielęgnacji. Zwykle koty mogą strawić śmieci na bazie kukurydzy.

Usuwanie ściółki

Wiele miotów na bazie kukurydzy krzepuje i twardnieje. To utrudnia spłukiwanie toalety i może nie być bezpieczne dla instalacji wodociągowej. Zawsze używaj kosza na śmieci i umieść zużytą ściółkę w zapieczętowanej torbie i wyrzuć do kosza na śmieci.

Chemikalia

Odwiedź swojego lekarza weterynarii, jeśli Twój miot nie jest oparty na kukurydzy, zmieniłeś marki, a łapy twojego kota są nadal żółte. Obserwuj czynności swojego kotka przed twoją wizytą w celu ustalenia, czy naraża się na wszelkie substancje chemiczne, które mogą być odpowiedzialne za żółte łapy.

Tasiemcom

Zastanów się, czy niedawno podałeś leku tasiemcom kota. Ogólny dewormer może spowodować, że twój kot wyrzuci robaki. Te żółte segmenty tasiemcowe mogą być rzucić wokół domu lub podnieśli na łapach kota. Odrzucone tasiemcomy przypominają żółte kulki z sezamu.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.