Dlaczego zdrowe odżywianie jest ważne dla dzieci?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Dlaczego zdrowe odżywianie jest ważne dla dzieci?


Zdrowy styl życia zaczyna się od właściwej diety. Zdrowe odżywianie jest ważne dla prawidłowego tworzenia kości, zębów, mięśni i zdrowego serca. Dieta może wpływać na wzrost i rozwój małych dzieci, a także nastolatków. Otyłość dzieciństwa wzrasta, a promując zdrową dietę, dzieci mogą utrzymać zdrową wagę i pozostawać zdrowymi, gdy dorastają do młodych dorosłych.

Wapń

Badanie przeprowadzone przez Centrum Badań Żywieniowych Dzieci sugeruje, że brak wapnia może powodować małą wytrzymałość kości. Słaba wytrzymałość kości i niski poziom wapnia mogą prowadzić do osteoporozy w późniejszych latach (patrz: Zasoby).

Żelazo

Brak żelaza może mieć poważne skutki dla dziecka. Niedobór żelaza może powodować stały zmęczenie lub słaby, drażliwy, brak apetytu i więcej.

Śniadanie

Śniadanie jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie dnia dla dziecka. Większość zbóż jest wzmocniona dodatkowymi witaminami i minerałami w celu zrównoważonego posiłku. Dzieci, które jedzą śniadanie mają więcej energii i lepiej uczynią się w szkole.

Nieporozumienia

Niektóre potrawy uważane za złe dla ciebie są rzeczywiście dobre. Ziemniak bogaty jest w błonnik, o wysokiej zawartości witaminy C i ma tylko około 110 kalorii (patrz Zasoby).

warzywa

Warzywa zawierają ważne składniki odżywcze znane jako przeciwutleniacze. Doktor CY Lee z Cornell University przeprowadził badania nad czerwoną kapustą i stwierdził, że kapusta jest bardzo wysoka w antyoksydantach. Może to zmniejszyć ryzyko raka (patrz Zasoby).

Zabawne fakty

Zdrowa żywność może być również potrawami. Mleko smakowe jest równie zdrowe, jak białe mleko i zawiera wapń, magnez, witaminę D i potas.
Domową pizzą może być veggies, ser i zdrowe mięso, takie jak kurczak lub indyk. Jogurty smakowe sprawiają, że sosy zanurzają się świetnie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.