Dodawanie jabłek do mieszanki ciasta marchwiowego

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Dodawanie jabłek do mieszanki ciasta marchwiowego


Jabłka są naturalnym uzupełnieniem ciasta marchwiowego, ponieważ zawiera wiele podobnych przypraw, które przyprawiają o pieczone desery jabłkowe, takie jak gałka muszkatołowa, cynamon i anyż. Aby z powodzeniem zintegrować jabłka z marchewką, trzeba skupić się na dwóch ważnych szczegółach: jak wyciąć jabłka i ilość dodaną do ciasta. Kawałki muszą być na tyle małe, że gotują dokładnie w ustalonym czasie pieczenia. I dodawana ilość jabłek jest kluczowa, ponieważ użycie zbyt dużej ilości owoców spowoduje nadmierne spożycie ciasta, uniemożliwiając prawidłowe wytworzenie.

Typ i kwota Apple

Możesz umieścić jabłko w tortu marchwiowym, ale najbardziej przyjemnym smakiem będzie typ jabłka, którego używasz w szarlotce. Dla wielu piekarzy, lekko jabłka tart zielone, takie jak odmiana Granny Smith są ich do wyboru podczas pieczenia deserów jabłkowych. Potrzebujesz 1 do 2 filiżanek jabłek na jedno pudełko marchwiowej mieszanki ciasta, która powinna wynosić około jednego do trzech jabłek, w zależności od wybranej wielkości i wielkości. Jeśli dodasz zbyt dużo jabłka do ciasta, sok, który gotuje się z owoców, będzie nadwagał ciasto, czyniąc go zbyt wilgotnym i mrocznym.

Jak wyciąć jabłka

Przed obcinaniem jabłek usuń skórkę, łodygę, rdzeń i nasiona. Kawałki jabłek muszą być wystarczająco małe, aby mogły się ugotować i zmiękczyć. Jeśli chcesz, aby kawałki były wystarczająco duże, że w ciastku widoczne kawałki jabłka, posiekać lub układać owoce na kawałki, które mają rozmiar około 1/8 do 1/4 cala. Jeśli chcesz, aby jabłko było mniej zauważalne, zetrzyj owoce w cienkie strzępy na mandolinie, tacce stojącej lub ręcznym warkoczu. Krótkie, delikatne paski jabłka wymieszają się w gotowym placu, nadając smak bez zmiany tekstury ciasta.

Uniemożliwić odbijanie kawałków

Małe kawałki lub kostki jabłka mają tendencję do tonięcia w ciastku przed ustawieniem ciasta. Aby zapewnić równomierne rozmieszczenie jabłka w całym cieście, delikatnie nakryć kawałkami jabłek w mące lub mączce z ciasta po obcięciu ich. Rozdrobnione jabłko jest mniej prawdopodobne, aby tonąć niż kawałki, więc posypywanie owoców mąką jest opcjonalne, jeśli rozdrobniono. Po wymieszaniu wszystkich pozostałych składników wymieszaj jabłko w ciasto z marchwi.

Aby dostosować lub nie dostosować

Nie musisz zmieniać temperatury pieca w recepturze. Jabłka uwalniają sok w trakcie pieczenia, co zwiększa wilgotność ciasta. To może wymagać kilku minut pieczenia, aby gotować, ale wiele ciast nie wymaga dodatkowego czasu. Postępuj zgodnie z zalecaną procedurą, aby sprawdzić ciasto na ofiarność: Wstaw i usuń nóż lub wykałaczkę w środku ciasta, jeśli podejrzewasz, że zostało zrobione. Wyjąć ciasto z piekarnika, gdy wykałaczka lub ostrze mają tylko kilka wilgotnych okruchów.

Rozważyć inne Mix-Ins

Apple nie jest jedyną mieszanką odpowiednią do ciasta marchwiowego. Rodzynki, rozdrobniony kokos, pokrojone w kostkę ananasy, posiekane orzechy orzechowe lub orzechy włoskie uzupełniają ciasto marchwiowe, a także ciasto marchewkowo-jabłkowe. Jeśli dodasz dodatkowe wymieszanie z jabłkiem, całkowita objętość dodatkowych składników powinna wynosić od 1 do 2 filiżanek, więc należy używać mniej jabłek niż gdybyś, gdyby tylko jabłko było dodawane do ciasta.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.