Domowy ekran dotykowy

Admin 17 Views 0 comments
Advertisement

Domowy ekran dotykowy


Ekran dotykowy jest rodzajem wyświetlacza dla komputerów lub urządzeń elektronicznych, w których wyświetlacz jest również urządzeniem wejściowym. Tabletki z ekranem dotykowym i wyświetlacze mogą być kosztowne, dzięki czemu można tworzyć własne opłacalne opcje, jeśli posiadasz wiedzę techniczną.

Technologia

Chociaż istnieje wiele metod wykorzystywanych do dostarczania kontroli opartych na dotyku, metoda Frustrated Total Internal Reflection (FTIR) jest jedną z najprostszych i najtańszych w użyciu. Ekran dotykowy używa cienkiej, przeźroczystej akrylowej powierzchni z blaskiem podczerwieni umieszczonych wokół krawędzi blachy LED, lśniących w arkuszu akrylowym. Wreszcie, podczerwona kamera pod powierzchnią odbiera odbicia LED na podczerwieni na akrylu podczas naciskania wyświetlacza.

Rodzaje

Dwa popularne typy ekranów multimedialnych DIY to tablety peryferyjne i ekrany zaprojektowane do użytku w określonych komputerach, takich jak komputer szafkowy przypominający powierzchnię firmy Microsoft. Pierwszy typ podłącza się do kompatybilnych komputerów, podobnie jak mysz, a drugi jest jednym z elementów większego systemu.

Uwagi

Mimo, że różne witryny oferują instrukcje i przewodniki do tworzenia własnego ekranu dotykowego (patrz: Materiały źródłowe i materiały źródłowe), nadal wymaga wiedzy technicznej w celu prawidłowego montażu sprzętu i prawidłowego wdrożenia oprogramowania i sterowników. Niektóre firmy oferują zestawy dla określonych komputerów lub ekranów dotykowych DIY ogólnego przeznaczenia. Chociaż zestawy ułatwiają montaż i implementację, to zazwyczaj kosztowne niż budowanie od podstaw.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.