Domowy środek do czyszczenia srebrnych plam

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Domowy środek do czyszczenia srebrnych plam


Sztućce srebrne, zestawy do herbaty i inne elementy stołowe dodają elegancji na każdą kolację, ale przedmioty te mogą ulec zniszczeniu, które przebarwia powierzchnię i niszczą ich efekt musujący. Dostępnych jest wiele komercyjnych środków czyszczących, ale często są drogie i zawierają surowe chemikalia. Ci, którzy interesują się bardziej naturalnymi środkami czyszczącymi, mogą przygotowywać własne domowe domieszki srebrzyste środki czyszczące tylko kilka wspólnych składników domowych.

Co powoduje srebrne zmarszczki?

Srebro reaguje chemicznie, gdy znajduje się w kontakcie z siarkowodorem w powietrzu. Jony srebra w wiązaniu wiązania z jonami siarczku, które stopniowo tworzą czarną powłokę. Ta plama zaczyna się żółtawym odlanym srebrem, a w tym miejscu o wiele łatwiej jest usunąć tę farbę, niż poczekać, aż stanie się typową, ciężką szarą lub czarną powłoką.

Usuwanie delikatnie

Ci, którzy mają srebrne kawałki dobrej jakości, muszą zachować równowagę w stosowaniu chemikaliów, które usuwają złe osady i zachowują delikatne wykończenie srebra. Właściciele powinni być ostrożni ze składników ściernych, które mogą zarysować srebro, co sprawia, że ​​problem pogarsza się. Jednym z powszechnych domowych środków zaradczych na srebrne plamy jest pasta do zębów, ale większość z tych produktów zawiera szkodliwe materiały ścierne i należy unikać, zgodnie z Society of American Silversmiths.

Pieczenie Sody Recipe

Do tej receptury potrzebna jest folia aluminiowa i plastikowy pojemnik na tacę, w którym można umieścić srebro. Przeciągnij dolną część pojemnika aluminiową folią i umieść na niej srebrne. Posypać srebrem sodą do pieczenia i wlać bardzo gorącą wodę do tacy, aż pokryje srebro. Pęcherze zaczną się tworzyć, gdy reakcja chemiczna, która rozkłada srebro siarczek, zaczyna się przenosić do folii aluminiowej. Pozwól, aby reakcja trwała, aż przestanie pęcherzykować, zgodnie z "Raportami konsumenckimi". Po zakończeniu spłucz srebrną buffę miękką szmatką.

Krem z Tureckiego Przepisu

Innym domowym i skutecznym sposobem na usunięcie plam z srebra jest krem ​​z kamienia nazębnego. W jednym szklance wody dodaj 1 łyżeczki. Każdy z kremu z tartara, boraks, który jest dostępny w supermarkecie lub sklepie z artykułami metalowymi i soli kuchennej, według Johna T. Kramera z Kramer Museum of Tools and Technology. Dokładnie wymieszać. Pozostawić mieszaninę do wrzenia i umieścić w srebrze. Gotuj przez pięć minut. Usunąć z wody, spłukać srebro i buff lekko.

Zapobieganie Tarnish

Regularne użycie pomogą utrzymać srebro w odbarwianiu. Zwykłe mycie i suszenie po użyciu pomoże usunąć małe ilości siarczku, które zaczynają się tworzyć na powierzchni. Aby zapobiec ponownemu zabrudzeniu, owij srebro w papier bezkwasowy lub tkaninę pochłaniającą siarki. Granulki żelu krzemionkowego, te małe paczki znajdujące się w wielu produktach pochłaniających wilgoć, również przyczyniają się do zmniejszenia plamienia.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.