Działania na "Mały Czerwony Kapturek" dla Dzieci

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Działania na "Mały Czerwony Kapturek" dla Dzieci


Mówi wilk, las i bohater, aby zaoszczędzić dzień - "Mały Czerwony Kapturek" ma klasyczne elementy baśni, które przykuwają uwagę dzieci. Chociaż różne wersje istnieją, opowieść skupia się na małej dziewczynce, która nosi czerwony kaptur w drodze do przynależenia jej chorych babcia. Opowieść nadaje się do kilku zajęć w klasie dla uczniów z przedszkola przez górne elementarne.

Opowieść opowiadająca

Opowiadanie opowieści pomaga dzieciom z przedszkola do trzeciego stopnia skupiać się na ważnych wydarzeniach w "Czerwonym Kapturku". Jako grupa omawiają najważniejsze kwestie w historii, zaczynając od początku i pracując nad problemem i rozwiązaniem bajki. Napisz kluczowe punkty na płycie. Dla uczniów przedszkolnych i przedszkolnych użyj zdjęć, które pokazują kluczowe wydarzenia w historii jako wizualne przypomnienie pomagające opanować. Niech dzieci umieścić zdjęcia w prawidłowej kolejności, aby pokazać, jak się rozwija historia. Dzieci mogą również odgrywać historię, aby ją powtórzyć. Dodać składnik sztuki, pozwalając dziecku na maski znaków do noszenia podczas wykonywania opowieści. Mogą też użyć kukiełek, aby opowiedzieć historię. Używaj toreb papierowych lub wycinaj zdjęcia znaków, które przykleja się do rzemiosła.

Bezpieczeństwo osobiste

Koncentracja na bezpieczeństwie osobistym wykracza poza powierzchnię fabuły i wykorzystuje "Mały Czerwony Kapturek" jako narzędzie nauczania dla dzieci z przedszkola przez klasę. Spotkanie Małego Czerwonego Kaptura z wilkiem w lesie daje możliwość dyskusji na spotkaniach, których nie znasz w prawdziwym życiu. Zamiast koncentrować się na "niebezpieczeństwie nieznajomego", co sugeruje, że wszyscy obcy są źle, uczą uczniów, aby byli świadomi otoczenia i chronili dane osobowe. Dzieci powinny się uczyć, kto może im pomóc w niebezpiecznej sytuacji. Na przykład policjant lub strażnik może być obcym, ale jest bezpieczną osobą, do której dziecko może się zwrócić o pomoc. Role play sytuacje, w których nieznana osoba stara się porozmawiać z dzieckiem, aby uzyskać informacje, podobnie jak wilk otrzymał informacje od Little Red Riding Hood.

Porównanie wątków

Wiele dzieci zna podstawową historię bajki. Daj im inną perspektywę, czytając odmianę "Czerwonego Kapturka". Niektóre z nich obejmują "Mały Czerwony Kapturek": Lisa Campbell Ernst, "Historia Wilk: To, co naprawdę stało się Czerwonym Kapturek" Toby Forward, "Mały Czerwony Kowboj Hat" Susan Lowell i "Mały Czerwony: Fizzingly Good Yarn "autorstwa Lynn Roberts. Po przeczytaniu różnych wersji prowadzić dyskusję na temat podobieństw i różnic w opowieściach. Utwórz wykres, aby pokazać, jak opowieści różnią się. Działa to dobrze jako projekt grupowy dla uczniów przedszkolnych i pierwszej klasy. Uczniowie z klasy drugiej mogą samodzielnie wypełnić wykresy samodzielnie lub w małych grupach.

Pisanie Działań

Możesz dostosować działania pisarskie oparte na "Czerwonym Kapturku", aby dopasować się do twoich potrzeb i zainteresowań uczniów. Jedną z opcji jest umożliwienie studentom napisania innej wersji opowieści. Jeśli czytasz więcej niż jedną wersję opowieści, dzieci mają już model, aby zobaczyć, w jaki sposób mogą zmienić historię. Za niewielką odmianę, dzieci mają te same postacie, ale zmieniają fabułę. Mogą opowiadać historię o Małym Czerwonym Kapturku i jej babcie, na przykład. Jeśli Twój program nauczania zawiera pisanie listu, zachęć uczniów do napisania listu do jednego ze znaków. Aby skupić się na spojrzeniu na postacie, zachęć uczniów do napisania listu z perspektywy jednego znaku do drugiego. Mogli napisać list od wilka do Czerwonego Kaptanu, przepraszając za swoje czyny. Ta aktywność działa najlepiej dla drugiej klasy.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.