Działania na zarazki dla dzieci

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Dzieci mogą wiedzieć, że zarazki powodują chorobę, ale wiedzą też, że o wiele łatwiej jest spieszyć się z procesem mycia rąk, aby mogły wrócić do gry. Działania na niewidoczne, szkodliwe zarazki są świetnym sposobem na nauczenie dzieci o bakteriach i pokazaniu im, że spędzanie trochę czasu na myciu rąk może zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Działania na zarazki dla dzieci

Grungy the Germ

Aktywność dotycząca zarazków dla dzieci w wieku od 2 do 6 to historia. Pkids.org, sponsorowana przez Rodzice Dzieci z Chorobami Zakaźnymi (PKIDS), zawiera bezpłatną drukowaną fabułę wraz z kolorowymi ilustracjami i opowieścią o Grungy the Germ. Nauczyciel lub rodzic może czytać historię, która definiuje zarazki, instruuje, gdzie one żyją, co robią i jak zapobiegać infekcji. Następnie umieść zdjęcia włosów, żywności, brudu i innych rzeczy, na których znajdują się zarazki na tablicy. Poproś uczniów, których zdjęcia przedstawiają miejsca, gdzie żyją bakterie i jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się ich zarazków.

Działania na zarazki dla dzieci

Działalność kopania brudów

Kidshealth.org zawiera plan lekcji, który wymaga aktywnej zabawy. Ta aktywność, odpowiednia dla małych dzieci do drugiego stopnia, pozwala dziecku na jak najmniejsze ręce. Zabieraj dzieci przez 5 minut do brudu, wracaj do domu i przyjrzyj się dłoni przez lupę. Zapytaj, czy chcieliby jeść obiad z rąk, które brudne. Następnie połowa klasy myje ręce tylko wodą, a druga połowa myje wodą i mydłem. Ponownie, spójrz na swoje dłonie przez lupę, aby zobaczyć, ile mydła naprawdę pomaga usunąć brudu. Teraz powiedz im, że zarazki są jak brudu, chyba że ich nie widzisz. To uczy, że dzieci, które myją dłonie z mydłem, są bardzo ważne.

Działania na zarazki dla dzieci

Aktywność skrobi kukurydzianej

Scholastic.com oferuje aktywność, która pokazuje, jak rozprzestrzeniać się zarazki. Umieścić ukrytą ilość skrobi kukurydzianej lub mąki w dłoni i napełnić ją kichnięciem. Kukurydza będzie latać w każdą stronę i wylądować na obiektach wokół siebie, a niektóre pozostaną na twojej dłoni. Potrząśnij dłonią studenta i dotknij biurka studenta, aby przenieść niektóre z skrobi kukurydzy na te przedmioty. Wyczyść bałagan skrobiowy z chusteczkami dla niemowląt. Teraz umieść kolejny kawałek skrobi kukurydzianej w dłoni i zmyj kolejny kichanie, tym razem przykryj dłoń i twarz ramieniem. Uczniowie dowiedzą się, że znacznie mniej skrobi kukurydzianej wymyka się z rąk. To pokazuje, jak prawidłowo nakryć kichanie lub kaszel - wraz z myciem rąk zaraz po - może pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii.

Działania na zarazki dla dzieci

Klub Peelingowy

Narodowa Fundacja Nauki prowadzi witrynę internetową o nazwie Scrub Club (scrubclub.org), która ma interaktywne gry na zarazkach. Strona ta obraca się wokół rywalizacji między Scrub Club, grupą młodych ludzi walczących w bakterie z ich zarazkami wroga, Influenza Enzo, Bac, E. Coli i Sal Monella. Dzieci mogą przejść przez teren, aby dowiedzieć się o właściwych myciach rąk i chorobach zakaźnych, zagrać w grę o naruszającym kłótnię Elvisa i oglądać strony internetowe. W witrynie znajduje się muzyka, animacja i kolorowe tło, które uczą dzieci o bakteriach i zapobiegają rozprzestrzenianiu się choroby, podczas zabawy.

Działania na zarazki dla dzieci


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.