Fakty dotyczące szczepionek przeciw grypie dla dzieci

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Fakty dotyczące szczepionek przeciw grypie dla dzieci


Grypa, powszechnie znana jako "grypa", infekuje tchawicę lub drogi oddechowe płuc, powodując bóle głowy, dreszcze, wysoką gorączkę i bóle mięśni. W niektórych przypadkach wirus grypy może być tak poważne, że powikłania takie jak zapalenie płuc. Dla tych z osłabionym układem odpornościowym powikłania mogą być śmiertelne. Niestety, dzieci są bardzo podatne na wirusa grypy i mogą korzystać z corocznej szczepionki przeciw grypie, którą można podawać w formie sprayu do nosa lub wstrzykiwań.

Korzyści

Badania przeprowadzone przez Narodowe Instytuty Zdrowia wskazują, że dzieci są odpowiedzialne za przekazywanie większości przypadków grypy w środowisku szkolnym. Złamanie tego błędnego cyklu transmisji może potencjalnie uratować tysiące życia każdego roku, a także obniżyć koszty opieki zdrowotnej. Oregon State University wyjaśnia, że ​​zwiększenie liczby zaszczepionych dzieci jest najskuteczniejszym sposobem na to. Mimo, że dzieci nie otrzymały szczepionki przeciwko grypie, istnieje ruch, aby poinformować jak najwięcej rodziców o możliwych szczepieniach.

Zagadnienia dotyczące wieku

Ośrodki Kontroli Chorób i Profilaktyki zaleca, aby wszystkie dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy otrzymały szczepionkę przeciw grypie. Wszystkie dzieci w wieku od 6 miesięcy do 9 lat wymagają dwuczęściowej serii, z czterotygodniowym okresem oczekiwania pomiędzy nimi, jeśli jest to pierwszy grypa, jaki kiedykolwiek otrzymali. Dwójkowa seria jest również niezbędna, jeśli historia szczepień dziecka jest niepewna lub nie otrzymano wcześniejszych zdjęć zgodnie z zaleceniami CDC, zgodnie z Children's Hospital w Filadelfii.

Skutki uboczne

Chociaż niemożliwe jest, aby dzieci miały grypę przed szczepieniem przeciwko grypie, możliwe są efekty uboczne. Gorączka, bolesność i gorączka, a także ból i obrzęk wokół miejsca wstrzyknięcia są powszechne po szczepieniu przeciw grypie. Uniwersytet Stanowy w Nowym Jorku Flu Clinic wyjaśnia, że ​​dzieci również mogą wystąpić skutki uboczne po otrzymaniu szczepionki przeciwko grypie z nosem. Te działania niepożądane obejmują gorączkę, bóle i bóle, bóle głowy, katar, wymioty i przypadki świszczącego oddechu.

Stężenia Szczepień

Pomimo świadczeń szczepień przeciw grypie, wskaźniki zaszczepienia dzieci są niższe niż oczekuje się od urzędników służby zdrowia. Naukowcy z Wake Forest Forest Center przeprowadzili pięcioletnie badanie wykazujące, że mniej niż 45 procent dzieci w podeszłym wieku otrzymuje szczepienie. Na podstawie badania przeprowadzonego przez 8000 dzieci, opłacanych przez Centrum Kontroli Chorób i Zapobiegania, jeden na sześciu dzieci w wieku 5 lat, którzy odwiedzili salę pogotowia z objawami grypowymi, otrzymują diagnozę grypy. Wiele z tych przypadków można było zapobiec, gdyby dziecko otrzymało szczepionkę.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.