Funkcje wykresów za pomocą kalkulatora TI-84

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Funkcje wykresów za pomocą kalkulatora TI-84


Użycie kalkulatora do rysowania funkcji może być pomocne przy próbie wizualizacji funkcji. Po narysowaniu funkcji można użyć kalkulatora do znalezienia kluczowych wartości, takich jak zerowe (przecięcia x), przechwytywania y, minimalne i maksymalne wartości paraboli oraz punkty przecięcia między dwiema funkcjami.

Rzeczy, których potrzebujesz

Kalkulator TI-84

Zdefiniuj funkcję

  • 1

Naciśnij przycisk "y =", który znajduje się w lewym górnym rogu kalkulatora.

2

Wprowadź równanie funkcji po jednym z gniazd "y =". Jeśli musisz równocześnie wykresować dwie lub więcej funkcji, wprowadź dodatkowe funkcje w innych gniazdach.

3

Po lewej stronie gniazda "Y =" znajduje się przestrzeń, w której można wybrać, którą linię chcesz, aby Twoja reprezentacja była reprezentowana.

Wyświetl funkcję

1

Naciśnij przycisk GRAPH, który znajduje się w prawym górnym rogu kalkulatora.

2

Jeśli wykres nie wyświetli się prawidłowo lub musisz powiększyć lub pomniejszyć obraz, naciśnij przycisk ZOOM w górnym środku kalkulatora. Wybierz opcję, która najlepiej zoptymalizuje wykres do Twoich potrzeb. Jeśli nie wiesz, dlaczego wykres nie jest prawidłowo wyświetlany, spróbuj skorzystać z opcji ZoomFit.

3

Aby dokładniej określić poziom powiększenia, naciśnij przycisk WINDOW. Następnie można zdefiniować skalę wykresu oraz maksymalne i minimalne wartości X i Y.

4

Aby śledzić funkcję, naciśnij klawisz TRACE (obok klawisza GRAPH).

5

Aby znaleźć wartości krytyczne, naciśnij niebieski przycisk 2ND, a następnie klawisz TRACE. Wybierz wartość, którą chcesz znaleźć. Następnie należy określić minimalne i maksymalne granice.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.