Historia wiktoriańskich domów

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Historia wiktoriańskich domów


Średniowieczny popyt na odpowiednie domy z dala od wewnętrznych miast przyniósł okręg i wraz z nim ogromny boom budowlany miał miejsce w okresie wiktoriańskim. W związku z rewolucją przemysłową i wzrostem produkcji na dużą skalę, wiktoriańscy chcieli dużych, bogatych domów.

Definicja

Określenie "wiktoriański" nie odnosi się do stylu architektonicznego, ale do epoki, w której zbudowano dom, a mianowicie okresu panowania królowej Wiktorii, w latach 1837-1901.

Historia wiktoriańskich domów


cechy

Wiktoriańskie domy zostały zbudowane z niektórych lub wszystkich następujących cech: asymetrycznej elewacji; Teksturowane półpasiec; Stromo pochyły, nieregularnie ukształtowany dach; I jednopiętrowy ganek.

Historia wiktoriańskich domów


Status społeczny

Wiktoriańczycy bardzo poważnie wzięli projekt w domu, tak jak dyrygowano odpowiednią etykietą. Im bardziej rozwinięty jest dom, im większa jest własność właściciela i pozycja społeczna.

Historia wiktoriańskich domów


Style

Istnieje wiele wiktoriańskich domów, w tym Gothic Revival, Italianate, Stick, Second Empire i Queen Anne. Najbardziej popularna była królowa Anna, ze stromymi dachami z kratą, wyszukane pierniki, oknówki i wieże okrągłe. Były one pomalowane w wielu kolorach, co dało początek terminom "malowane damskie".

Historia wiktoriańskich domów


Wnętrza

Wnętrza tych królewskich domów były tak samo wyrafinowane, jak ich wnętrza, z wyszukaną rzeźbą, płytkami dekoracyjnymi, witrażami i ozdobnymi meblami.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.