Homemade Nawóz na Pokojowe Lilie

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Homemade Nawóz na Pokojowe Lilie


Lilie pokojowe (Spathiphyllum) są popularnym houseplant wymagającym filtrowane światło i ciągle wilgotne gleby. Mogą osiągnąć 6 stóp, ale zazwyczaj mają wysokość 1 do 4 stóp. Białe kwiaty są wyróżnione ciemnymi, błyszczącymi liśćmi rośliny. Zarówno atrakcyjne, jak i łatwe do uprawy, nie jest potrzebne. Jednak dostarczanie nawozów będzie zachęcać kwitnie i pomóc lilii spokój. I można mieszać domowej roboty nawozów ze składnikami, które masz pod ręką.

Nawóz Sól Epson

Wymieszaj 1 łyżkę soli Epsom na 1 galon wody w dzbanku lub dzbanku. Wstrząsnąć lub dokładnie wymieszać. Zastosuj to rozwiązanie do lilii pokojowej co 4-6 tygodni zamiast aplikacji wodnej. Przed każdym użyciem wstrząsnąć pojemnikiem.

Pojemnik na Zbiornik Ryb

Jeśli masz zbiornik ryb, oszczędź wodę z czyszczenia zbiornika w czystym dzbanku. Wstrząsnąć wodą i nakładać na podłoże lilii pokojowej co miesiąc w miejsce aplikacji wodnej. Ten domowy nawóz dostarczy dużo potrzebnego azotu do rośliny.

Ocet Vinegar

Wymieszaj 1 łyżkę octu białego w 1 galon wody w dzbanku lub dzbanku. Wstrząsnąć lub wymieszać mieszaninę i zastosować do lilii pokojowej co trzy miesiące w miejsce alternatywnego miesięcznego karmienia. Ocet zawiera kwas octowy i zwiększa kwasowość gleby nieznacznie.

Mleko lub sokowirówka

Spłukać puste kartony z mlekiem i zastosuj go do podstawy lilii spokoju. Mleko zawiera azot, fosfor i potas - wszystkie składniki podstawowego nawozu handlowego. Używaj wody zmytej z pojemników na jabłko lub sok pomarańczowy w ten sam sposób, aby zwiększyć potas w roślinie.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.