Homemade sprzęt do zbioru siana

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Homemade sprzęt do zbioru siana


Szynka domowa to działalność, na którą mogą pracować farmerzy i hobbystowie. Określ, ile siana chcesz zrobić przed inwestowaniem w sprzęt. Wykonywanie siana domowego powoduje lepszą jakość i utratę składników odżywczych, jeśli są poprawnie ustawione.

Kosiarki

Kosiarka sieczna i kosiarki obrotowe przycinają siano. Kosiarki z wysięgnikiem sieczki ścinają czysto, ale czasem tracą siano, jeśli poruszają się zbyt szybko. Kosiarki z wysięgnikiem saksofonu są wygodne dzięki małym ciągnikom. Kosiarki obrotowe rzadko łączą się, ale wymagają większej mocy.

Kondycjonery

Kondycjonery zwijają lub zaciskają uprawę, aby ułatwić suszenie. Siano jest rozgniatane pod ciśnieniem, co łamie pokrycie. Pozwala to na odparowanie wilgoci i wydłużenie czasu belowania, ale czasami ta metoda powoduje utratę siana. Wirnik, wirnik i kosiarki zbożowe stwarzają stan siana metodą ścierania. Ze względu na ten typ kondycjonowania, wzrost następnej uprawy jest spowolniony.

Siano Rakes

Zgarniaki zbierają siano przed prasowaniem. Zgrabiarki równoległe tracą najmniejszą ilość siana, a rakiety mają tendencję do zbierania skał. Zgrabiarki nie tylko zbierają i walczą, ale często mają możliwość rozprowadzania siana dla lepszej cyrkulacji powietrza. Ta funkcja jest użyteczna w okresach dużego opadów deszczu.

Prasy

Prasy prasują siano w bele okrągłe lub prostokątne. Niektóre prasy zbierają i stosują siano, a mniejsze prasy wymagają ręcznego zbierania siana. Małe bele siana to zazwyczaj 40 funtów; Większe bele ważą od 500 kilogramów do jednej tony. Rozmiar beli zależy od wielkości używanej maszyny.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.