Homemade Tube Preamp Schematic

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Homemade Tube Preamp Schematic


Jeśli spędzasz większość swojej pracy z elektroniką, prawdopodobnie zostanie ugryziony przez błąd DIY. Na przykład muzycy wydają się spędzać dużo czasu na naprawianiu złamanego sprzętu. To krótki skok do stworzenia własnego przedwzmacniacza.

Potrzebne umiejętności

Musisz wiedzieć, jak lutować i połączyć elementy, jak również odczytywać schematy. Będziesz także potrzebować podstawowej wiedzy na temat lamp próżniowych i ich pracy.

składniki

Rury 12AX7 są popularne, ale nie tylko dostępne rury. Większość kondensatorów i układów scalonych jest wielofunkcyjnych i może być wymieniana na podobne komponenty, o ile specyfikacje są wystarczająco blisko. Rezystory są szczególnym przypadkiem: oporność musi być dokładna. Możesz dowiedzieć się, co trzeba, czytając kolorowe pasma na rezystorze.

Używa

Istnieją dwa podstawowe zastosowania preampa do rur domowych: systemy głośników i wzmacniacze instrumentów. System głośnikowy, w którym zastosowano przedwzmacniacz lampy, może to być para słuchawek lub stereo. Przedwzmacniacze lamp są szczególnie cenione przez muzyków, którzy chcą "vintage" dźwięk.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.