I / O Error Zaloguj się na komputerze Mac

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

I / O Error Zaloguj się na komputerze Mac


Nietypowe zachowanie na komputerze Mac może mieć wiele przyczyn, ale często źródłem jest dysk twardy. Jednym ze sposobów sprawdzania problemów jest Dziennik systemu OS X, który informuje, czy wystąpił błąd we / wy, który może wskazywać na problem z dyskiem. Korzystając z niektórych innych narzędzi systemu Mac, może być przyczyną problemu, zanim dysk całkowicie zejdzie.

Dziennik systemu

Jeśli zauważysz nagłe problemy, takie jak tymczasowe zawieszenie systemu lub pliki i aplikacje, które nie otwierają się, sprawdź dziennik systemu, aby zobaczyć, czy wyświetla się komunikat o błędzie. Aby wyświetlić dziennik systemu, przejdź do folderu "Aplikacje". W folderze Narzędzia wybierz aplikację Konsola. Dziennik systemu zawiera listę ostatnich błędów napotkanych przez system OS X. Komunikat o błędach we / wy zazwyczaj następuje0o9r5:

Jan 22 10:21:13 kernel yourusername [0]: disk0s2: błąd we / wy

Nazwa "disk0s2" wskazuje nazwę woluminu. Jeśli dysk jest podzielony na partycje, jest to partycja, w której wystąpił błąd.

Naprawa dysku

System Mac OS X zawiera również Narzędzie dyskowe, które umożliwia testowanie i naprawianie dysku. Po otwarciu Narzędzia dyskowego kliknij nazwę samego dysku, zwykle wymienioną jako marka i rozmiar dysku. Jeśli dysk ma funkcję autodiagnozy "SMART", spójrz na informacje o dysku w dolnej części okna. Jeśli stan "nie powiedzie się", zrób kopię zapasową dysku i zastąp go. Aby zweryfikować dysk, kliknij "Pierwsza pomoc" i kliknij "Sprawdź dysk". Jeśli na dysku znajduje się folder systemu OS X System, nie będzie można naprawić całego dysku, chyba że pierwszy raz zostanie uruchomiony system z płyty CD. Jeśli Narzędzie dyskowe zwróci błąd na partycji innej niż systemowa, zaznacz tę partycję i kliknij przycisk "Napraw dyskietkę". Jeśli problem występuje na partycji systemowej, uruchom komputer Mac z płyty systemowej, otwórz kopię programu Disk Utility z dysku CD i napraw partition. Niektóre problemy można rozwiązać za pomocą oprogramowania innych firm, takiego jak Alsoft DiskWarrior lub MicroMat TechTool Pro.

Kopia zapasowa i wymiana

Jeśli nie można naprawić problemu i niedawno wykonać kopie zapasowe danych, zrób kopię zapasową na innym dysku. Aby utworzyć kopię zapasową dysku za pomocą narzędzia Disk Utility, przeciągnij partycję z lewej strony okna do pola "Źródło", a następnie przeciągnij dysk, który chcesz skopiować do partycji w polu "Destination". Aby wymienić napęd, zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi demontażu i instalowania dysku twardego. Firma Apple używa standardowych rozmiarów dysków, a formatowanie nowego dysku można sformatować, uruchamiając system z dysku CD z systemem operacyjnym, otwierając Narzędzie dyskowe, klikając przycisk "Partycja", jeśli chcesz więcej niż jednej partycji na dysku lub klikając przycisk "Erase", aby sformatować pojedynczą partycję.

Najlepsze praktyki

Uszkodzenie dysku twardego jest częstym problemem. Przygotuj się na to z oczekiwaniami, że dysk może się nie powieść w dowolnym momencie. Najprostszą metodą przechowywania kopii zapasowych jest Time Machine firmy Apple, funkcja OS X. Time Machine tworzy przyrostowe kopie zapasowe na dołączonym zewnętrznym napędzie, a gdy trzeba wymienić dysk, możesz skopiować wszystko z kopii zapasowej programu Time Machine, Ustawienia systemu i preferencje. Regularnie sprawdzaj dysk za pomocą Narzędzi dyskowych lub narzędzi innych firm, aby rozwiązać małe problemy i uzyskać wczesne ostrzeżenia dotyczące dużych.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.