Ile pieniędzy robi producent hip-hop?

Admin 1 Views 0 comments
Advertisement

Ile pieniędzy robi producent hip-hop?


Nagranie z hitem ma wiele elementów, w tym pisarz, artysta rap, muzycy i, być może najważniejszy, producent, który je łączy. Dlatego największy talent wśród producentów nagrań może wymagać dużych opłat. Dr Dre, znany z porażania karierą hip-hopów, Snoop, Nate Dogg i Eminem, pobiera od $ 75,000 kawałek na specjalne projekty za regularną cenę w wysokości 250 000 dolarów na utwór, zgodnie z wydawnictwem OnFireBEATS.

Inne Superstars

Justin Timberlake i Nelly Furtado połączyli się z Timbaland, zróżnicowaną firmą produkującą muzykę, która okazała się hip-hopiem, R & B i popem. Ślad wygenerowany przez te supergwiazdy kosztuje około 75 000 USD. Innym producentem, który tworzy hip hop i inne gatunki, jest Scott Storch, który rozpoczął produkcję wczesnych nagrań Dre'a i znalazł się na szczycie branży, pobierając od 80.000 do 90.000 dolarów jeden utwór.

Rzeczywistość

Podczas gdy największe producentów, jak Dre, Timberland czy Storch zarabiają miliony, a Sean "Diddy" Combs, najbogatszy potentat hip-hopu, od marca 2011 roku wart jest 475 milionów dolarów, większość producentów nagrywania muzyki i innych profesjonalistów produkujących muzykę zarabiają między 34 000 dolarów I 62 000 dolarów rocznie, według danych z 2008 r. Z Biura Statystyki Pracy. Tylko 10% największych zarobiło ponad 80 000 USD; Jeśli pracują niezależnie, ich roczne sumy mogą zmieniać się z roku na rok.

Inne dochody

Russell Simmons to przykład gwiazdy hip hopu, który produkował wczesnych artystów Kurtis Blow, Run DMC, Will Smith i Beastie Boys. Otworzył także nagrania Def Jam Recordings z Jayem Z, LL Cool J i Ludacrisem. Producent nie tylko gromadzi muzyczne elementy nagrania, ale te dobre mogą również przekształcić swoich klientów w supergwiazdki. Simmons zbudował również i uruchomił miejskie linie odzieży Phat Farm, Baby Phat i Run Athletics. W 2003 roku USA Today szacuje swoje bogactwo na 200 milionów dolarów.

Producenci

Producenci podejmują decyzje biznesowe i finansowe, które muszą przynieść muzykę konsumentowi. Może to pociągać za sobą inspirację dla autora tekstów, przyciągając najwybitniejszych artystów do wykonywania muzyki, zbierania lub zatwierdzania utworów z albumu, zatrudniania muzyków studyjnych i załogi technicznej, organizowania finansowania produkcji i marketingu albumu oraz zarządzania harmonogramem koncertów i występów na potrzeby Wykonawców.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.