Ile zarabiają twórcy gier?

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Ile zarabiają twórcy gier?


Zdaniem Stowarzyszenia ds. Oprogramowania Rozrywkowego, w 2010 r. 72 procent amerykańskich gospodarstw domowych grało w gry komputerowe i wideo i wydało 25,1 mld dolarów na gry, sprzęt i akcesoria. Gry komputerowe i wideo odwołują się do wszystkich segmentów społeczeństwa. W rzeczywistości 47 procent graczy to kobiety i 29 procent osób powyżej 50 roku życia gra w te gry. Według danych Biura Statystyki Robotniczej oczekuje się stale rosnących zapotrzebowań na twórców gier w najbliższych latach.

Produkcja gier

Opracowanie komputera lub gry wideo to wysiłek zespołu wymagający wielu wykwalifikowanych specjalistów i tysiące godzin złożonych prac. Twórca gier jest inżynierem oprogramowania komputerowego, który projektuje i rozwija grę. Deweloperzy korzystają z teorii i najlepszych praktyk informatyki i matematyki w celu tworzenia, testowania i udoskonalania gry. Projekt i rozwój są kontynuowane w całym projekcie, gdy wprowadzane są nowe pomysły i problemy zidentyfikowane. Programiści współpracują z programistami komputerowymi, artystami i animatorami oraz inżynierami sprzętu audio i sprzętu. Często konsultują się z ekspertami z dziedziny. Na przykład, jeśli gra zawiera szybkie pościgi samochodowe, deweloper może porozumieć się z fizykem, aby zrozumieć, jak prawa fizyki wpływają na samochód w ruchu w celu opracowania bardziej realistycznego pościgu.

Kwalifikacje programistów

Stopień licencjata, zwykle w informatyce, inżynierii oprogramowania lub matematyce jest podstawowym wymogiem dla twórcy gier; Jednak niektórzy pracodawcy wolą wynająć programistów z tytułem magistra w dziedzinie informatyki lub inżynierii oprogramowania. Preferują również programistów z bieżącym, istotnym doświadczeniem. Wielu twórców gier zaczyna swoją karierę jako testerów gier o jakości i zaliczki, zdobywając doświadczenie.

Wynagrodzenie i perspektywy zatrudnienia

Biuro Statystyki Pracy USA przewiduje 32-procentowy wzrost liczby inżynierów oprogramowania potrzebnych w latach 2008 i 2018. Średnia pensja dla programistów gier w maju 2008 r. Wyniosła 85.430 USD, z czego od 53.750 USD do 125.870 USD rocznie. Deweloperzy gier zatrudnieni przez duże firmy osiągnęli średnie roczne zarobki w wysokości 91.610 USD w 2008 r. W maju 2009 r. Przeciętne wynagrodzenie początkowe dla absolwentów wyższych uczelni z wykształceniem licencjackim w dziedzinie informatyki wyniosło 61 407 USD rocznie.

Czas Crunch

Deweloperzy gier są uważani za profesjonalistów na podstawie Ustawy Fair Fair Standards Standards. Otrzymują wynagrodzenie regularne i nie są uprawnione do otrzymywania wynagrodzenia za nadgodziny, niezależnie od liczby godzin pracy w tygodniu. Firmy komputerowe i wideo używają "czasu kryzysu", gdy gra jest w niebezpieczeństwie nie dotrzymania terminów niezbędnych do wydania gry na sprzedaż. W czasach kryzysu programiści gier i inne osoby pracują tak długo, jak jest to konieczne, aby dotrzymać terminów. Pracujące tygodnie 85 godzin nie są rzadkie, średnio 60 godzin tygodniowo, a czas kryzysu może trwać do jednego roku - wszystko to bez wynagrodzenia za nadgodziny. Publikacja branżowa ARS Technica informuje, że niektórzy pracodawcy nie wynająć programistów gier, którzy nie chcą pracować co najmniej 60 godzin tygodniowo.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.