Informacje o traktorach w John Deere 455

Admin 0 Views 0 comments
Advertisement

Informacje o traktorach w John Deere 455


Jesienią 1992 r. John Deere wprowadził na rynek 455 jako najdoskonalszy ciągnik ogrodowy. Od tamtej pory od 1993 r. Do 2001 r. Utrzymała tę flagową pozycję w dziewięciu modelach. Żaden inny ciągnik ogrodowy nie nosił banera John Deere w tym czasie. Linia w tym czasie obejmowała również 425 i 445, oba były niemal identyczne z 455, ale z różnymi silnikami.

Specyfikacje

Silnik 455 był zasilany silnikiem dieslowym o mocy 22 KM, zbudowanym dla Deere przez firmę Yanmar. Używała hydrostatycznego układu przeniesienia napędu i hydrauliki hydrostatycznej. 54-calowy stół kosiarki był standardowy, ale dostępne są również dostępne 48- i 60-calowe pokłady. Maszyna została wyposażona w wózek odbiorczy mocy o średniej masie 2000 obr./min (PTO) i posiadał opcję 540 rpm na tylnej maszynie, która może być dodana po dostawie. Do dostawy przed dostawą lub po jej dostarczeniu mógłby zostać dodany trójkątny zaczep kategorii "0".

Załączniki

Ze względu na długowieczność na rynku i identyczne systemy montowane przez modele późniejsze, 455 i jego rodzeństwo 4x5 dysponowało szeroką gamą załączników. Wśród dostępnych opcji znalazły się liczne systemy zbierania na pokładzie kosiarek, łopatki środkowe i przednie, kilka różnych rozdrabniaczy śnieżnych, obrotowa miotła, dwa różne rozdania, rolki, rozrzutniki, napowietrzacze, wózki i opryskiwacze. Dostępny był również ładowacz czołowy, co było rzadkością w przypadku tego ciągnika.

Hydraulika

Dwa dźwignie po prawej stronie kolumny kierowniczej sterują układem hydraulicznym na 455. Górna dźwignia steruje talererem kosiarki, opcjonalnym trójpunktowym zaczepem i opcjonalną regulacją kąta przedniego zamocowania nożyków śnieżnych i dmuchaw śnieżnych. Do hydrauliki można dodać opcjonalny zawór odcinający, aby odizolować przepływ tego obwodu do przedniego mocowania. Ta opcja znacznie zwiększa wydajność hydrauliki przedniej. Dolna dźwignia steruje podniesieniem przedniego zamocowania i opcjonalnymi tylnymi portami hydraulicznymi.

Znane problemy

Niższy hydrauliczny układ sterowania może być rzadko używany, zwłaszcza gdy właściciele nie używają sprzętu do usuwania śniegu. W tych przypadkach dźwignia często zamarza. Kupujący oceniający używany 455 i znalezienie zamrożonej niższej kontroli hydraulicznej nie powinien panikować. W większości przypadków, niektóre przenikliwe sprayu na połączeniach linkage przywraca prawidłową funkcję. Również wskaźniki i lampki ostrzegawcze na 455 są częścią szczelnie zamkniętej jednostki, która zawiera licznik godzin. Ten pakiet klastrów gąsienicowych ma przedwczesną awarię. Klaster wskaźników na używanej maszynie może być wymieniony lub może wymagać nieco kosztownej wymiany. Kupujący powinni potwierdzić, że odczyt licznika godzin dla każdego używanego 455 jest dokładny.

Rynek wtórny

Podczas gdy wcześniejsze modele John Deere zaćmiewają 455 w stanie kolekcjonerskim, maszyna utrzymuje silną wartość rynkową. Asortyment i liczba dostępnych akcesoriów na rynku wtórnym sprawia, że ​​jest to atrakcyjny wybór w pełni wyposażonego ciągnika ogrodniczego bez znacznika nowej maszyny. Nabywcy rozpatrujący używane 455 powinni sprawdzić działanie dźwigni dolnej hydrauliki i przygotować się do szybkiego wchłaniania penetrującego sprayu w celu określenia, czy problemy są duże lub nieznaczne. Należy również pamiętać, że tylny wał odbioru mocy, trzypunktowy zaczep i hydrauliczne opcje blokady są kosztowne i trudne do znalezienia. Potrzebne są maszyny z zainstalowanymi opcjami.


Pktree all rights reserved, if not specified, are original, reproduced need to indicate the source.